7. března 2023 14:45

Kdy vyjde GTA 6? Hra podle nových drbů zkusí přístup, který mnoho hráčů naštve

Dlouholetý vývoj šestého GTA si podle čerstvých informací vyžádal razantní změnu přístupu.

Dlouholetý a spolehlivý leaker ze společnosti Rockstar Games známý pod přezdívkou Tez2 přišel s informací, že má GTA 6 jako cíl vydání stanovené období před Vánoci 2024, přičemž se počítá i s variantou odsunutí do následujícího roku. Vývojáři se odsunu však chtějí vyhnout novou strategií – vyjde totiž jen část hry včetně hlavního příběhu. Zbytek bude k dispozici později formou DLC.

Půjde vlastně o podobný přístup, jaký už Rockstar Games uplatňují v případě GTA Online, které díky množství přídavků a vylepšení (a taky next-gen upgradu) zůstává atraktivní a populární i deset let po vydání původní hry. V tomto případě se však bude krok vztahovat taky na singleplayerovou část. Stejný leaker už dříve uvedl, že GTA 6 by se mohla takovým způsobem rozšiřovat o odbočky příběhu či nová města.

Taktiku rozdělování obsahu do DLC má dobře zažitou Nintendo u svých hitovek jako Super Smash Bros. Ultimate, Mario Kart 8, Animal Crossing: New Horizons nebo Nintendo Switch Sports. Tato DLC jsou zdarma nebo dostupná v rámci předplatného Switch Online, což umožňuje Nintendu prodávat i starší tituly s minimální slevou a hráči jsou spokojení, že za své peníze dostávají dlouhodobě nový obsah.

Přidávání obsahu se skvěle osvědčilo právě v případě GTA Online, a je tak logické, že ho budou chtít Rockstar Games ještě prohloubit. Jste nakloněni myšlence, že by GTA 6 nevyšlo zcela kompletní a na některý obsah bychom si museli počkat, ale ten by pak přicházel dlouhodobě jako v případě live service titulů?

Zdroj: Inverse

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný