20. března 2018 14:00

6 důvodů, proč bude God of War nejlepší hra letošního jara

Kratos slaví epický návrat v novém God of War. Jste na něj připraveni?

Kratos, asi nejvíc naštvaný videoherní hrdina, se už za pár týdnů vrátí v pokračování herní série God of War. Tentokrát nás ale čeká velmi odlišné dobrodružství. Postava zabijáka bohů totiž (stejně jako samotná hra) prošla velkými změnami.

Jako první si nejspíš všimnete, že jsme se přesunuli z antického Řecka do Skandinávie, které má opět vlastní mytologii – včetně nových bohů a nových monster. Náš titulní hrdina je starší, rozumnější a má syna Atrea, jenž mu bude po celou dobu společníkem na cestách. V centru dění tak najednou bude otec bojující se svým vztekem a zároveň snahou vybudovat si vztah se svým potomkem.

Jasně, pořád se přitom budou muset probít hordou nepřátel – tenhle aspekt si hra rozhodně uchová. Jsou to ale právě ty novinky, kvůli kterým začínáme být mírně nadšení. Tady je 6 důvodů, proč opravdu věříme, že bude nový God of War nejlepší hrou letošního jara:

1) Dojemný příběh na pozadí nemilosrdného světa

Tvůrci se rozhodně nebojí velkých přirovnání, a tak když už dojde řeč na příběh, zmiňuje se titul, který je konzolovým hráčům dobře známý. Polorestart God of War ze všeho nejvíc připomíná legendární The Last of Us! Atreus, syn Krata, má být podle všeho v centru dění a vaše interakce s ním budou po celý čas hraní naprosto zásadní. Díky tomuhle vztahu objevíme novou stránku Krata a těch pár šťastlivců, kteří už s novým God of War strávili pár hodin, tvrdí, že nás čekají velké a hlavně zatraceně dojemné věci.

2) Starý Kratos, nový gameplay

Smyslem prvních her ze série God of War bylo efektivně vymlátit stovky nepřátel pomocí různých zbraní a comb. Tentokrát se však věci mírně změní, a i když efektivita Kratosovi zůstane (jeho poletující sekera budiž důkazem), nově se přidá několik RPG prvků jako například detailnější skill tree, úprava brnění a taky upgrade zbraní. Tenhle systém se pak bude týkat i Atrea, který se bude vylepšovat podobně jako Kratos.

3) Vše je ve správných rukou

Ke hře se vrací zkušení vývojáři ze Santa Monica Studio, kteří stáli za všemi díly této série, s největší pravděpodobností tak Kratovi a jeho novému dobrodružství věnovali tu nejlepší možnou péči. Nemusíme se tedy bát podobného fiaska jako u třetí Mafie, která tvůrčí tým naopak měnila. A jestli vám to nestačí, Santa Monica v minulých letech spolupracovala na oceňovaných hrách jako Everybody’s Gone to the Rapture nebo Journey, God od War je tak bezesporu ve správných rukou.

4) Yggdrasil a devět světů

Norská mytologie je… celkem bohatá. V novém díle God of War tak tvůrci slibují poměrně epickou cestu napříč všemi devíti světy Yggdrasilu (stromu světa), a kromě hlavního děje, který by měl zabrat nějakých 30 hodin čistého hraní, budete mít k dispozici i celou řadu míst k průzkumu, jež by měly herní svět slušně obohatit a do detailů vysvětlit. Zde se mimochodem vyplatí mít po boku Atrea, chlapec se totiž od své matky naučil spoustu cizích jazyků a bude vám plno run, které po cestě objevíte, zdatně překládat.

5) Jeden nepřetržitý záběr

Že bude celá hra připomínat film, je patrné snad z každé ukázky. Možná jste ale nevěděli, že ve hře nebude jediný střih, jediný přechod na černou obrazovku, jediná cutscéna. Děj bude naprosto plynulý, nepřerušovaný a vše se bude odehrávat v jednotném čase. A teď řekněte sami, jestli to nezní naprosto famózně!

6) Dechberoucí grafika

No dobře, tohle všechno je sice pěkné, ale nebýt zcela objektivně dechberoucího grafického podání, pravděpodobně by nic z toho nefungovalo. Santa Monica se poprvé (sólově) vydává na novou generaci konzolí a z každého videa je vidět, že hra dostala maximální péči. Ostatně, podívejte se sami, jak nádherně nový díl God of War vypadá!

God of War vychází 20. dubna exkluzivně na systémech PS4 a PS4 Pro, a my samozřejmě doporučujeme vychutnat si tenhle zážitek v tom největším možném rozlišení, jaké máte k dispozici. Tahle jízda si to bezpochyby zaslouží, a jakmile si ji zahrajeme, určitě vám na webu COOLu popíšeme svoje dojmy!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný