17. října 2016 11:43
Adam Vala

FOTO: Tohle je 5 nejlepších easter-eggů a skrytých vtípků z Mafie 3! Všimli jste si Rockyho?

Mysleli jste si, že vývojáři neměli čas na vtípky? Ale jděte!

Oba dva předchozí díly Mafie byly – podobně jako třeba GTA – prošpikovány easter eggy. Nenápadnými vtípky, které odkazovaly na popkulturní záležitostí, resp. v případě druhého dílu na původní hru. A nejinak tomu je i v aktuální Mafii 3! Vtípků sice není tolik, ale vývojáři se rozhodně během vývoje nenudili. Tohle je 5 z nich, které vám vykouzlí úsměv na tváři.

1) STARÉ SPZtky

Pravděpodobně jako uznání směrem ke druhému dílu se vývojáři z Hangar 13 rozhodli, že všechny SPZ aut v New Bordeaux budou vycházet z těch, která na sobě měla vozidla v Empire Bay. Jak to poznáte? Na všech je ve spodním řádku uvedená datum expirace s ročníkem 1953. A ano, Mafia 3 se odehrává v roce 1968.

2) VEŘEJNÉ LÁZNĚ

Nedaleko centra New Bordeaux se nachází lázně, pokud je však poctíte svojí návštěvou, čekejte nečekané. V lázních je místnost, která je plná fotek nahých lidí a když budete hledat ještě o fous pečlivěji, najdete i dva muže, kteří si neřízeně užívají v bazénku… Fakt!

3) ROCKYHO JATKA

Další zajímavou budovou jsou jatka. Naleznete je nedaleko Pointe Verdun a – hádáte správně – naleznete tam Rockyho, který buší do kusů mrtvých zvířat visících ze stropu. Pokud se ho rozhodnete zabít, ještě vás před smrtí stihne vyfuckovat.

4) BREAKING BAD A DEXTER

V Barclay Mills je vedlejší mise, která vás zavede do skladiště. Už cesta k němu vám ale naznačí, že tady není něco v pořádku. Kolem se povalují kusy těl a když vejdete dovnitř, naleznete barely s „lidskou polévkou“, dvě mrtvoly v gumových oblecích (Walter & Jesse) a spoustu dalších náznaků, vedoucích k oběma seriálům.

5) OSUD JOA BARBARY

Samozřejmě jsme si na závěr museli nechat to nejdůležitější. Pokud jste na vysvětlení příběhu Joa Barbary ještě nenarazili sami, musíme vás ubezpečit, že je ve hře! Stačí, abyste se pořádně vetřeli do přízně Vita Scaletty a v jedné z misí dostanete svou odpověď. Nebudeme vám ji prozrazovat (je nicméně k dohledání na YouTube), můžeme vám však potvrdit, že vysvětlení je hodně zajímavé a uspokojivé.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný