13. srpna 2018 15:16

Fortnite pro mobily s Androidem je tady, ale bacha na pár zádrhelů!

Ultimátní herní zážitek konečně přichází taky na Android, ale má to pár háčků!

Herní hit Fornite dorazil na Android a poté, co vypršela jeho třídenní exkluzivita pro vybrané modely telefonů Samsung, si ho mohou zahrát také ostatní. Narozdíl od iPhonů to však znamená pár kompromisů.

Tím prvním kompromisem je fakt, že hra není dostupná v obchodě Google Play, ale musíte ji instalovat ručně přes samostatný instalační program. Ten je však zatím pouze na pozvánku skrze oficiální web hry. Kdo si chce zahrát legálně, tak si zkrátka počká. Mezitím se zároveň vyrojily způsoby, jak tohle omezení obejít, jenže mnoho z nich je pouze zaručenou cestou, jak si do telefonu natahat různé digitální svinstvo.

Proč není Fortnite jednoduše dostupný v obchodě Play, aby se předešlo právě různým podvodným a zavirovaným verzím hry? Za vším hledej peníze. Epic Games zkrátka nechtějí přijít o tučné zisky, jelikož Google si bere z transakci v obchodě 30 procent, což v případě Fortnite bude jistě znamenat desítky milionů dolarů.

Fortnite pro Android je navíc zatím jenom v beta verzi, což znamená, že ne všechno ještě funguje a hra není úplně stabilní, což se týká hlavně telefonů, které na sobě nenesou značku Samsung. A kdybyste to náhodou nevěděli, seznam podporovaných telefonů je omezený a samozřejmě se jedná hlavně o ty dražší a výkonnější kousky. Na kompletní seznam se podívejte ZDE.

Tak co, hrajete už Fortnite na Androidu? A chystáte se?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný