29. března 2023 16:01

Jak dopadlo české GTA s Chuckem Norrisem? První recenze vysvětlují všechno podstatné

Co říkají první recenze nové střílečky od brněnských tvůrců z InGame Studios?

Crime Boss: Rockay City je kooperativní střílečka z pohledu první osoby, v níž jde o rozšiřování kriminálního impéria ve smyšlené metropoli Rockay City, která je silně inspirována akčními klasikami z přelomu osmdesátých a devadesátých let. To vše doplněno o účast tehdejších hereckých hvězd jako Michael Madsen, Danny Glover, Kim Basinger, Michael Rooker, Danny Trejo, Vanilla Ice, Damion Poitier a v neposlední řadě Chuck Norris!

Brněnští vývojáři z InGame Studios vsadili na osvědčené principy z heist kooperativních stříleček jako Payday 2, ale vše doplnili ještě o systém budování nadvlády nad organizovaným zločinem, jaký byl třeba ve hrách Scarface nebo do jisté míry i v Mafia 3. To vše je doplněno o roguelike prvky a taky systém budování gangu. Jak to podle recenzentů tedy dopadlo?

Na serveru Metacritic má hra aktuálně průměrné metaskóre 55/100, přičemž nejvyšší známky jsou v oblasti 7/10, nejnižší pak 4/10. Hra podle nich dokáže zpočátku zaujmout solidním stylem a vizuálem, ale její v minulosti zaseklý gameplay i celkové principy nedokážou zaujmout na déle než několik hodin povrchní a hodně repetitivní zábavy. Chválena je příjemná cenovka i potenciál, pokud tvůrci dodrží slib postupného rozšiřování.

Český Indian popisuje tahový princip na mapě města a způsob, kterým den po dni zabíráte či bráníte jednotlivá území či loupíte v bankách a obchodech. Bohužel brzy přijde zjištění, že se opakují nejen mapy, které jsou samy o sobě dost stísněné a nenabízejí moc prostoru pro jakékoli taktizování, ale taky principy, kdy se vždy spustí poplach a na hráče a jeho parťáky se začnou valit vlny tupých nepřátel běžících si pro smrt.

Nevyužita podle recenze byla i hvězdná herecká skvadra. „Mám pocit, jako kdyby herci viděli svoje repliky poprvé, namluvili to po propařené noci a byli otrávení, že to vůbec musí dělat. Možnost využít herce takového kalibru a nevytěžit z toho maximum je ostuda,“ píše se v recenzi, která chválí třeba soundtrack s dobovými rádiovými hity.

Podobně to vidí Zing s recenzí za 5/10: „Pokud jde o samotný děj, ten představuje nepříliš komplexní jízdu plnou legend opakujících neustále ty samé hlášky. Sice nejde o žádné veledílo, disponuje ovšem pár momenty, které mají jistou sílu pro veterány FPS žánru.“

„Celý projekt je evidentně láskyplnou poctou zlaté éře akčních filmů, ale nedokáže přesvědčivě trefit jejich tón. Jak dlouho dokáže udržet hráče u svého multiplayeru, když je teď všude kolem záplava daleko lepších alternativ?“ píše Inverse, pozastavuje se nad trapností dialogů, snažících se trousit hlášky v každé situaci, a dává 6/10.

TheGamer si posteskl, že každý ze tří módů má co nabídnout, ale ani jeden z nich nedokáže svůj koncept dotáhnout. Vadí mu, že úprava zbraní i vybavení se na hratelnosti projevují minimálně: „Charaktery a scénář jsou pak ukrutně zaseklé někdy v roce 2011.“

„V současném stavu působí Crime Boss: Rockay City jako rádoby kriminálníček, co se snaží splašit rychlé prachy na ulici, kde už operují daleko lepší multiplayerové střílečky,“ shrnuje Screen Rant.

Zdroj: Metacritic

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný