15. června 2022 14:50

Co se dělo po konci Pána prstenů? Trailer nové hry ukazuje Čtvrtý věk Středozemě

Trailer hry The Lord of the Rings: Return to Moria

Hráči dostanou možnost nahlédnout svět Středozemě z nové perspektivy. Půjde hlavně o přežití v nehostinných podmínkách.

Zatímco chystaný velkolepý seriál Prsteny moci dá fanouškům Tolkiena nahlédnout do doby dávno před ustanovením Společenstva prstenu, tak právě představená hra The Lord of the Rings: Return to Moria se naopak odehrává až po zničení Prstenu, tedy ve Čtvrtém věku.

Ovládat v ní budeme bandu trpaslíků, která se na žádost slavného Gimliho vydá do temných hlubin dolů Morie, známých taky jako Khazad-dûm. Přestože Gandalf s výpravou Společenstva prstenu odstranili některé hrozby v čele s balrogem zvaným Durinova zhouba, stále se nejedná o bezpečné a přívětivé místo. Půjde tedy o multiplayerovou survival hru ve stylu aktuálně populárního Valheimu.

Procedurálně generované chodby budeme moci procházet sami nebo s až sedmi kamarády a cílem bude vytvořit nový domov pro Durinovy děti. Postupné stavění a vylepšování základny bude zahrnovat vylepšování jejího obranného perimetru, stavění nových technologií, těžebních šachet, reprezentačních místností, skladů na drahé kameny a různé nalezené artefakty, ale třeba i vaření piva.

Trpaslíci samozřejmě budou chtít být v teple, s dostatkem jídla a spánku, jinak neobstojí v četných soubojích, které je v někdejším největším trpasličím městě čekají. Není třeba připomínat, že ve stínech se neschovávají pouze skřeti.

Autoři z nezávislého studia Free Range Games slibují věrnost Tolkienově předloze a postupné odhalování jejího bohatého mytologického pozadí. Jako vzor pro svou hru kromě zmíněného Valheimu uvádějí taky tituly Stranded Deep, Subnautica nebo The Forest. Hra vyjde exkluzivně pro PC a Epic Games Store na jaře 2023.

Líbí?

Zdroj: Geek Tyrant

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný