18. února 2020 14:36

Česká odpověď na Diablo bude pro hráče velkou výzvou

Chystaná česká hra se jmenuje 1428: Shadows over Silesia.

Už z jejího názvu je jasné, že se podíváme do Slezka roku 1428, tedy čtvrtstoletí poté, kdy se odehrával český středověký hit Kingdom Come: Deliverance. Zde však veškeré podobnosti mezi těmito hrami končí. Zatímco Kingdom Come byl ambiciózním produktem více než stočlenného studia, izometrické akční RPG s adventurními prvky tvoří Petr Kubíček s přizvanými pomocníky.

Sám tvůrce hru pro magazín Vortex popsal následovně: "V soubojích připomíná RPG, v hádankách a dialozích klasické devadesátkové adventury, ale obsahuje také stealth pasáže a nelehké puzzly."

Příběh se odehrává v době husitského tažení do Slezka, ale přestože vychází z reálných událostí, nebudou v ní chybět magie, monstra, démoni a pořádně temné podzemní kobky, jeskyně, hrady či kláštery.

Nepůjde přitom o jednoduchou klikačku, bude si od hráče žádat rychlé smysly, ale i trpělivost a rozvahu. "Kdo nemá rád výzvy a chybí mu trpělivost, měl by raději počkat na nové Diablo," upozorňuje autor.

1428: Shadows over Silesia je ve vývoji zhruba rok a zatím je plánována pouze na Steam. Datum vydání zatím nebylo stanoveno.

Co říkáte na první ukázku a stylizovanou grafiku?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný