5. května 2020 15:34

Česká komunistická variace na Quake dostala první trailer

Čekají nás zábavná retro jatka v kulisách normalizačního Československa.

Jmenuje se HROT a jde o singleplayerovou retro FPS, která se odehrává v Československu po jakési pohromě v roce 1986. No jasně, je to ten rok, kdy bouchnul Černobyl. Programuje ji šikovný vývojář s přezdívkou Spytihněv, který ji umístil na Steam a doprovodil lákavým trailerem.

Hra slibuje klasickou hratelnost devadesátkových stříleček, kde šlo hlavně o rychlý pohyb, reflexy a přesná mířidla. Levely vyvedené v pochmurně hnědé paletě nás zavedou na známá místa – do stanic pražského metra s jejich původními komunistickými názvy, do krytů civilní obrany, do pražké kanalizace či podzemí, ale i na Vyšehrad a do přilehlého Pakulu, dnešního Kongresového centra.

Hra běží na vlastním enginu, který napodobuje rozkostičkované softwarové renderování, jak ho předvedl svého času revoluční Quake, a doplní ho hromada vtipných dobových rekvizit, z nichž s některými si půjde i pohrát či je rozstřílet.

A střílet bude čím – pistole ČZ vzoru 52, brokovnice, samopal vzoru 13, tarasnice nebo experimentální sovětský vypouštěč blesků. A když dojde střelivo, vždy lze vytáhnout socialistický srp a kladivo!

A bude taky koho likvidovat. Do cesty se nám postaví nepřátelské jednotky i různá hodně zdivočelá či zmutovaná zvířata, většinou v plynových maskách... a to včetně koňů. Nebude chybět těžká technika i s helikoptérami.

HROT vyjde pouze na PC, kam svou čistokrevnou hratelností patří. Spytihněv ještě před jejím vydáním slibuje demoverzi v rámci Steam Game Festivalu od 9. do 15. června.

Pohrotíte?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný