24. října 2019 11:38

Bethesda se definitivně zbláznila! Nabízí předplatné pro Fallout 76 za 300 korun měsíčně

Nabídka, která se neodmítá. Ano, myslíme to ironicky.

Bethesda opravdu ví, jak zabrnkat na nervy hráčské komunity. Necelý rok po tragickém vydání multiplayerového akčního RPG Fallout 76 přichází s nabídkou prémiového předplatného pro tuto hru, která přitom stále nedostala vše, co její vydavatel hráčům sliboval.

Za 13 dolarů měsíčně (zhruba 300 Kč) dostanou hráči něco, co podle slov vydavatele "žádali už před vydáním hry: soukromé světy jen pro sebe a své vybrané kamarády". Je s podivem, že s nabídkou přichází v době, kdy se hra stále potýká s řadou technických problémů a update Wastelanders s přidáním lidských NPCs byl odložen na příští rok.

Mnoho naštvaných fanoušků se domnívá, že takové věci by měla Bethesda nabízet hráčům zdarma nebo alespoň za podstatně nižší cenu – minimálně těm, co si titul koupili v naprosto rozbitém stavu za plnou cenu v první den vydání.

Předplatné zahrnuje soukromý server, který zaručí, že v herním světě budete jen vy a další vybraní hráči, neomezený prostor pro vytváření komponentů, možnost stavět speciální základnu, 1650 atnonů měsíčně na utrácení v herním obchodě či ikonický oblek série Fallout pro vašeho virtuálního hrdinu.

Internetem už kolují naštvané i sarkastické reakce, které se zamýšlejí nad tím, zda nejde o skutečně drsný vtip ze strany Bethesdy, neboť kdo si takovou službu vůbec může se zdravým rozumem předplatit v době, kdy může své peníze investovat třeba do skvěle přijatého nového sci-fi RPG The Outer Worlds od Obsidian Entertainment, studia složeného z tvůrců původních dvou Falloutů či uznávaných pecek Fallout: New Vegas či série Pillars of Eternity.

Jak to vidíte?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný