10. února 2014 09:30

Neskutečně skutečná fakta o Chucku Norrisovi

Asi od tohohle článku čekáte další nášup humoru kolem nadlidských schopností Chucka Norrise... Protentokrát jste však na omylu.

Chucka Norrise jste mohli vidět v sobotu večer na COOLu ve filmu Walker, Texas Ranger: Falešné obvinění.

Všechny ty džouky o tom, jak se umí sám praštit do zad, vydělit nulou a Superman nosí tričko s jeho podobiznou, byly samozřejmě fajn – éterem však už proběhly, všichni jsme se zasmáli a život jde dál.

Na pozadí dnešní generace smějící se Norrisovi totiž poněkud zapadá Chuckův skutečný život. Mohlo by se sice zdát, že ve srovnání s vtípky půjde o nudu, avšak opak je pravdou! Pro vaše potěšení jsme vyďobali desítku faktů.

1) Chuckův peckovitý vstup do života měl podobu narození do průměrné americké rodiny žijící v průměrném americkém státě Oklahoma pod průměrným jménem Carlos Ray Norris. Zkrátka žádný zázrak, a příštích 20 let to nemělo být o moc lepší…

2) Malý Carlos ve skutečnosti nebyl ani žádný bitkař – ba naopak, neměl nadání pro sport ani štíhlou figuru, byl velmi plachý, a právě to ho prý hodně užíralo. Navíc si ho dobírali spolužáci pro jeho netradiční etnicitu, viz níže.

3) Doma v Oklahomě (ani my bychom ji na slepé mapě nenašli) to také zrovna neklapalo, jeho rodiče se v jeho šestnácti rozešli. Přesto se na něm podepsali něčím vskutku originálním – Chuck je totiž čtvrtinový Indián kmene Čerokézů (Cherokee)!

4) Na zlom došlo při jeho náboru do amerického letectva v roce 1958. Carlos sloužil po čtyři roky jako člen vojenské policie a ostrahy. Dočkal se služby v Jižní Koreji, kde se poprvé seznámil s bojovým uměním. V armádě u 101. výsadkové mimochodem později skončil i jeho bratr. Ten však zemřel na misi v roce 1970.

5) A misí v Jižní Koreji to začalo – Carlos trávil šermováním rukama tolik času, až si vysloužil štylovou přezdívku Chuck a později i černý pás. O tom ale bude ještě řeč.

6) Po službě si založil školu bojových umění v Los Angeles a začal edukovat řadu celebrit. Mezi jeho klienty byl i Steve McQueen, díky jehož radě se mladý Chuck zapsal na kurzy herectví…

Chuck zachycen na dobové fotografii ve vzácném okamžiku, kdy netrénoval kop s otočkou. Foto: cliffymania.com

7) Chuckova kariéra zápasníka sice zpočátku nešla úplně po másle, rychle se však vypracoval – poslední zápas prohrál v roce 1968 (!), a dokonce i onen černý pás v taekwondu získal jako třetí běloch v historii.

8) Ale zpátky k herectví. Chuck měl štěstí na rodící se éru karate filmů. Ač šlo o šestákové bitkařské porno, do hraní Chuck skočil rovnýma nohama (mnohdy i zakřivenýma, dle způsobu dekapitace oponenta) a už ve druhém filmu se popral s legendárním Brucem Lee! Co následovalo, asi znáte z obrazovek – popřípadě se o tom můžete přesvědčit například v sobotu večer na COOLu ve filmu Walker, Texas Ranger: Falešné obvinění.

Máme navíc za to, že komunismus v Československu padl primárně kvůli záměně Václava Havla za Chucka Norrise. Foto: static.fjcdn.com

9) Závěrem i trocha pokárání. Ačkoliv je Chuck zavilým věřícím – víru v Boha zakomponoval i do svého vlastního (!) bojového umění Chun Kuk Do – dočkal se hnedle dvou manželství a jako bonusu i mimomanželské dcery s další ženou. Gratulujeme!

10) A teď si to spočítejte – tomuhle řízkovi bude letos v březnu 74 let!

(lol)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný