6. června 2014 10:00

Kultovní seriál pro labužníky: Hannibal! Už brzy!

Naučte se milovat masového vraha, vedle něhož Dexter platí za o ochočeného beránka! Od 30. června každé pondělí ve 21:55 na Prima COOL.

Jeden z nejděsivějších fiktivních sériových vrahů se vrací – tentokrát však příhody doktora Hannibala Lectera zaberou více než jen pár hodin v kině. V perfektním seriálu Hannibal se totiž podíváme na zoubek neznámému období jeho života…

Tenhle Hannibal, dávno před demaskováním své pravé podstaty v očích celého světa (a tedy i érou ve filmech jako Mlčení jehňátek), platí za forenzního psychiatra pracujícího pro FBI. Potají samozřejmě porcuje kdejakého člověka a brilantně jej servíruje svým známým.

Vedle honění jiných vrahů (nebo maskování stop svých zločinů) zde dostane za úkol starat se o agenta Willa Grahama. Namísto duševní pomoci se však Hannibal rozhodne Willa zničit a narafičit na něj své vlastní vraždy...

Sotva rok starý seriálový thriller si za mořem již získal ostruhy – nedávno ostatně skončila jeho druhá řada, s odsouhlasenou řadou třetí. Na COOLu pojedeme pěkně postupně, od řady první z roku 2013.

Diváci si na Hannibalovi především zamilovali ústředního vrahouna v podání dánského herce Madse Mikkelsena (padouch v bondovce Casino Royal), který s grácií sobě vlastní vaří a podává pokrmy ze svých obětí, zatímco bestiálně plánuje destrukci svého okolí.

Ačkoliv může zápletka znít tak trochu jako Dexter, oproti němu se seriálový Hannibal mnohem méně soustřeďuje na honění zlounů a úvah o svém životě, zato mnohem více páchá teror!

Seriálový Hannibal samozřejmě vychází z původní knižní série Thomase Harrise, na jejíž motivy byly natočeny i filmy, v nichž si vrahounského doktora povětšinou zahrál Anthony Hopkins.

Mnohem důležitějším jménem je však tvůrce seriálu. Tím je Bryan Fuller, jehož díla seriáloví diváci dobře znají. Fullet pracoval na první (a jenom na první) řadě seriálu Hrdinové, ale také na vysoce oceňovaných sériích Řekni, kdo tě zabil a Mrtví jako já. Jako scenárista začínal na seriálech značky Star Trek.

K tematice smrti má tedy echt blízko, zároveň se proslavil extrémním experimentováním se seriálovou formou. Slavný Hannibal je právě tím, co Fuller potřeboval ke svému definitivnímu proslavení.

A že nejde o žádné druhořadé béčko, dokazuje i herecký ansámbl Hannibala. Vedle zmíněného Mikklesena se zde v roli mučeného detektiva Grahama představí Hugh Dancy (partner Claire Danes), ve štábu se však mihne i Laurence Fishburne (Morpheus z Matrixu), Gillian Anderson (Scullyová...) a řada dalších.

A spolu s nimi i zápletky, při nichž si nebudete jisti, komu vlastně fandit...

Hannibal řízne do živého už 30. června ve 21:50 na COOLu!

Ondra Těšínský

Všechny články autora
Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný