8. dubna 2019 16:08

6 nejdivnějších X-Menů: Znáte oficiálně nejhoršího mutanta?

Mutace si nevybírají!

Nejslavnější parta mutantů je zpět – už v neděli ve 23.15 na COOLu pokračuje seriál X-Men: Nová generace, v němž se vám představí zcela nová parta "superhrdinů" především mladistvého ražení. Zapomeňte na gumové oblečky, tentokrát nás čeká přízemnější pohled na svět, v němž lidé dovedou z rukou metat blesky. A o to zajímavější perspektivu Nová generace nabízí. Všichni by totiž chtěli by být jako Wolverine nebo Magneto – ale ve světě komiksových X-Menů existují i daleko absurdnější a zábavnější mutace. Vypíchli jsme šest těch, které byste nejspíše okusit nechtěli.

06) Beak

Vlastní jménem se Beak jmenuje Barnell Bohusk, ještě divnější než jméno v jeho občance je pak jeho schopnost. Beak totiž ve své původní inkarnaci disponoval možností přeměnit se do obřího ptačího tvora, kterému narostla křídla, dostal duté kosti a narostla mu ptačí hlava. Beak je vlastně cosi, jak by šlo okecat létání třeba u Supermana, kdyby se Superman chtěl držet skutečné biologie. Nikoliv nadarmo by od něj však lidé nejspíš hromadně utíkali...

05) Maggott

Taktéž Maggott je inspirován ve zvířecím světě – a taktéž on by měl asi problém na své schopnosti sbalit cokoliv krom koše na odpadky. Maggott totiž, jak naznačuje jeho název, umí ze svého těla vypouštět dva červy (!), kteří dovedou rychle pozřít, cokoliv si zamanou. Poté, co pohltí kýžené substance, se jako droni vracejí zpět do Maggottova těla a předají mu získanou energii.

04) Glob Herman

Zatímco Beak a Maggott však mohli své superschopnosti alespoň tajit před okolím, Robert "Glob" Herman takové štěstí nemá. Jeho mutace mu totiž dodává průhlednou "kůži", díky níž okolí vidí Globovi doslova až do kuchyně! Jako by toho nebylo málo, Globova "kůže" (ve skutečnosti vosk!) je hořlavá. Glob by v reálu byl asi užitečný jedině jako učitel anatomie a/nebo producent svíček.

03) Lifeguard

I kdybychom odhlédli od vzhledu Heather Cameron alias Lifeguard, která je zjevně inspirována Pobřežní hlídkou, její postava by byla obskurní svou polobožskou schopností. Lifeguard je totiž cosi jako Darwin – dovede se přetransformovat do dokonalého záchranáře, včetně možnosti nechat si narůst více končetin, zlatou kůži nebo přeměny nohou na ploutve. Lifeguard by byla vynikajícím monstrem z pera H. P. Lovecrafta, mezi partou superhrdinů však působí jako ryba na suchu.

02) Goldballs

Někteří X-Meni metají z rukou blesky nebo pařáty, Goldballs metá z rukou... zlaté kuličky! Teoreticky se vlastně neliší od jiných "ofenzivních" mutantů, v praxi lze ale pochybovat, že by Goldballs svou schopnost využíval k čemukoliv jinému krom zvyšování měnové inflace.

01) Bailey Hoskins

Těžko najít zbytečnějšího mutanta, než nešťastného Baileyho – koneckonců, on sám se stal hvězdou limitované série X-Men: The Worst X-Man Ever, jejíž název mluví za vše. Baileyho schopností je totiž sebedetonace! Bailey se stane členem týmu X-Menů, ale de facto je jenom sebevražedný atentátník čekající na svůj jediný okamžik, kdy může zazářit. Doslova!

X-Men: Nová generace pokračuje na Prima COOL v neděli ve 23.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný