19. července 2021 02:05

4 filmy s X-Meny, které bychom ještě rádi viděli

Který z nich byste okamžitě chtěli vidět vy?

Přišel čas na Poslední vzdor! Třetí díl původní ságy X-Men začíná na Prima COOL již v neděli večer, a spolu s ním končí i původní trilogie se starým Xavierem a Magnetem. Ačkoliv se samozřejmě objevili ještě v Budoucí minulosti, jde o finiš jedné éry. Příhodná je proto i zápletka, která umožňuje mutantům "vyléčit se" ze svých schopností, pokud po tom budou toužit. Jako u většiny X-Men filmů příběh adaptuje původní komiksovou story, za sebe ale doufáme, že nás mutanti ještě mnohokrát překvapí. Dovedeme si totiž představit hned několik vysněných budoucích bijáků...

04) Deadpool vs. Spider-Man

Tohle duo nespojuje jenom záliba v pubertálním humoru a podobná barva kostýmů, Deadpool a Spider-Man jsou i občasní parťáci v komiksovém světě. Ve filmu by samozřejmě něco podobného (po odchodu Spider-Mana od Disneyho) vyžadovalo nepravděpodobné spojení napříč filmovými studii. Se správnými scenáristy by každopádně tahle týmovka mohla být zábavnější verzí Batman vs. Superman, a to jakkoliv krvavější styl Deadpoola příliš neladí s dosavadním filmovým stylem Spider-Mana. O to víc by nás však zajímalo, jak se filmaři s něčím takovým poperou!

03) Wolverinův život

Ačkoliv se téhle vize již nedočkáme s Hughem Jackmanem, přesto nám v hlavě stále hraje úvodní sekvence X-Men Origins: Wolverine, v níž došlo na ukázky Wolverinových válečných aktů “hrdinství” napříč posledním 150 lety. Zbytek filmu už tak opulentní nebyl, idea sledovat Wolverina (byť s jinou tváří), jak na způsob Tuctu špinavců bojuje s nacistickými übermany, by ale rozhodně stála za lístek do kina a megaporci popcornu k tomu!

02) Apocalypse za starých časů

První třída fungovala výborně díky tomu, že šlo vlastně o bondovku s X-Meny v hlavní roli. Proč tento přístup neaplikovat i na jiné hrdiny... či záporáky? Těžko popírat, že X-Men: Apocalypse byl spíše zklamáním, tím nejlepším z celého filmu však rozhodně byly flashbacky do starověkém Egypta, kterému Apocalypse vládl. A rozhodně bychom snesli více téhož, třeba zkřížené s epickou fantasy v duchu Barbara Conana! Kdo ví, když se do celé formulky zapletou i další monstra z marvelovek a ufouni, mohlo by to celé připomínat cosi jako Conana + Hvězdnou bránu. S mutanty. A nad tím se nám… sbíhají sliny!

01) Avengers s X-Meny

Je třeba říkat víc? Před rokem 2012 se nám při ideji dobrého filmu, v němž na jedné straně bojují Kapitán Amerika, Hulk a Iron Man, zamotávala hlava nad absurditou podobného nápadu. Dnes jsou marvelovky realitou – ale s jídlem roste chuť! Mnozí X-Meni, zejména Wolverine, jsou v komiksech natolik integrálními členy Avengers, že si bez nich tuhle partu prakticky nelze představit. A přesto se tyhle světy kvůli rozdělení práv k filmovým adaptacím zatím nemohly potkat. To však od akvizice 20th Century Fox kravaťáky z Disney už neplatí, a proto bude hodně zajímavé sledovat, zda budeme výskyty X-Menů v Avengers za další dekádu brát jako samozřejmost.

Komiksovka X-Men 3: Poslední vzdor začíná na Prima COOL v neděli ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný