26. července 2021 02:03

6 herců, které bychom chtěli jako nového Wolverina: Co hvězdy Vikingů nebo Hobita?

Kdo by se z fleku mohl stát nástupcem Hugha Jackmana v roli Wolverinea?

Už než se stal X-Menem, byl to pořádný drsňák – v neděli večer se o tom budete moct přesvědčit v prvním Wolverinově bijáku jménem X-Men Origins: Wolverine. Jak napovídá název, setkáme se s klasickou origin story, uvidíme tak vše od Wolverinova mládí přes to, jak získal svoji adamantiovou kostru i výpadek paměti. I když nešlo o první roli Hugha Jackmana jako Wolverina, těžko popřít, že právě on se jako jediný dočkal separátního x-menovského filmu, a je tak zjevně nejpopulárnějším filmovým mutantem. Jenže vzhledem k tomu, že Jackman nedávno se svou rolí sekl, nám vrtá hlavou, jak se s nedávným koncem hraní Hugha Jackmana vyrovnají filmaři! Je skoro jisté, že Wolverine se jednou objeví v marvelovkách, kdo jej však bude hrát? Pár jmen nás napadá!

06) Tom Hardy

Hned na úvod si sjedeme jasnou tutovku – Tom Hardy je tak masivní favorit nového Wolverina, že existuje celý subžánr fanartu, který jej jako Wolverina už dávno kreslí. No fakt, mrkejte. Hardy nás opakovaně přesvědčuje, že supernamakaného drsňáka dovede nejenom hrát fyzicky, ale i přesvědčivě herecky. Od Šíleného Maxe po Banea máme ostatně pocit, že nám podobný typ hrdiny už několikrát ukázal. Jenže právě v tom je problém – fakt, že Hardy aktuálně hraje komiksového řezníka Venoma, příliš nenahrává tomu, že by měl přeběhnout k X-Menům…

05) Charlie Hunnam

Charlie možná v posledních letech nebyl tak moc vidět, z jeho působení v Sons of Anarchy (česky Zákon gangu) ale dobře víme, že by byl s to sehrát Wolverina par excellence! Má na to navíc i optimální figuru i neamerický původ. Stejně jako Jackman je totiž i Hunnam ostrovního původu, ač nikoliv Australan, nýbrž Brit. Dojem tak kazí snad jen fakt, že je to blonďák. Naštěstí pro podobné případy už dnes existuje technologie, která umí takový nešvar během hodiny vykurýrovat: barva na vlasy.

04) Thomas Jane

Naopak trochu překvapivou volbou by byl Thomas Jane, který v poslední době zazářil v seriálu Expanse. Jane měl původně hrát Komedianta ve Strážcích a objevil se i v Punisherovi – chuti hrát v žánrovkách a elánu má tedy pořád dost. Co více, z Expanse rovněž víme, že mu výborně vyhovuje poloha cynického drsňáka, který pije jako duha. Pravda je, že má Jane poněkud hezounské rysy – právě proto je však hercem, aby nás přesvědčil o opaku. Kdyby navíc přibral 15 kilo svalové hmoty, možná bychom výrok z minulé věty rádi přehodnotili…

03) Joaquin Phoenix

Kdo říká, že by Wolverine měl být v Marvelovkách mlaďoch? Pro případ, že by se tvůrci rozhodli uvést nového Wolvieho již jako starocha Logana, který je méně obratný, leč stále dovede rozbíjet hlavy, Joaquin Phoenix by byl perfektní volbou. Nakonec jakéhosi protoWolverina (ve smyslu málomluvného drsňáka) si zahrál v dramatu Nikdys nebyl, a šlo mu to možná až moc dobře. Ačkoliv je podobný scénář nepravděpodobný (ano, kvůli Jokerovi), kdyby se po něm scenáristé přece jenom rozhodli chňapnout, nikoho lepšího si jako starého Logana nedovedeme představit.

02) Richard Armitage

Naopak poměrně konzervativní volbou by byl představitel trpasličího krále Thorina z Hobita. Armitage má správný tvar obličeje a s trochou snahy by mohl působit jako dokonalý, leč ničím nepřekvapující Wolverine. Je navíc znát, že od doby Hobita uteklo již pár let a Armitage by nejspíše stabilní roli ocenil. Především však víme, že mu jde poloha drsňáka zmáhaného depresemi a temnou stranou Síly setsakra dobře. Jedinou nevýhodou je tak snad jen věk – Armitage je pouze o tři roky mladší než Jackman, což dlouhé kariéře příliš nenasvědčuje.

01) Travis Fimmel

Kdyby to však bylo na nás, nejspíše bychom jako na černého koně vsadili na Travise „Ragnara“ Fimmela! Ten má jak optimální fyzičku, tak i vcelku pasující věk. Z Vikingů víme, že i jako (původně neherec!) dovede podobnou polohu ukopat náramně dobře, jeho sebevědomí by se ostatně mohlo destilovat, stáčet a prodávat. Neúspěch filmového Wacraftu navíc indikuje, že by potřeboval novou práci. A v neposlední řadě by Fimmel jako vlasatý Wolverine vypadal dostatečně odlišně od svých minulých rolí – a i na to musí stoupající hvězda přece myslet!

X-Men Origins: Wolverine začíná na Prima COOL v neděli ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný