8. února 2021 00:06

7 nejlepších komedií s Willem Ferrellem: Od Zprávaře k Zoolanderovi

Ve kterých komediích Will Ferrell trefil nejvíc šílených fórů?

V sobotu večer vás na COOLu pobaví sportovní komedie Ledově ostří. Will Ferrell (Zprávař) a Jon Heder (Napoleon Dynamite) se tu představí v prazvláštním bijáku, jenž se zaobírá filmově nepříliš pokrytým sportem jménem krasobruslení. Právě kombinace klasických sportovních klišé a téhle jemnější disciplíny je ale tím, z čeho Will tak často dokáže vykřesat humor. Nevěříte? Vzpomeňte na jeho největší trháky!

07) Benga v záloze

Willovi role loserů vždycky šly – možná vlastně až příliš! Takže když v roce 2010 natočil s Markem Wahlbergem komedii Benga v záloze o „těch druhých“ detektivech, jejichž čas přišel až když „ti největší borci“ umřeli, byla z toho fajnová krimi utahující si z dekád akčních duetů, k níž se vždycky rádi vracíme.

06) Vánoční skřítek

Do vánoční atmosféry jako z nákupáků nás s Willem přenesl Vánoční skřítek alias Elf. Jasně, je tu klišé jak v předvánoční reklamě. Ale story chlápka, který byl vychován jako skřítek, i když je člověk, a tak se vydává hledat své pravé lidské rodiče (!), je sama o sobě natolik mešuge, až jasně předznamenává vrcholy Willovy kariéry.

05) Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec

Čím se však Will etabloval, byly „parodie s vážnou tváří“, jichž se po roce 2000 natočilo docela dost. Po Zprávaři (k tomu se ještě dostaneme) došlo v Nejrychlejším jezdci na závodní filmy. A vyšlo to tak nějak napůl. Pořád šlo o komediální hit, který utržil přes 160 milionů dolarů, zároveň nám však přišlo, že jde už o několikátou variaci na to samé téma. Willovy mladší filmy se proto v našem žebříčku dostaly o něco výš.

04) Mládí v trapu

Míříme na bramborovou pozici a tentokrát jde o relativně obyčejnou komedii Mládí v trapu, která je nám však z nějakého důvodu rok od roku sympatičtější. Will tu víc než dobře demonstroval, jak snadno si pro sebe dovede uloupit scénu, a nikoliv nadarmo se jeho hlášky dodnes citují nejen u pamětníků tohoto bijáku.

03) Zoolander

Jasně, v Zoolanderovi Will nehrál hlavní roli – i proto jsme film odsunuli na třetí příčku. Ale jeho megašílený módní návrhář Zoolandera táhnul na svých bedrech velmi podobně jako Ben Stiller v hlavní roli. A dost možná víc než Owen Wilson, který opět vypadal, že hraje sám sebe. Jak se to ostatně říká nejen v bondovkách: Bez dobrého záporáka je film jen poloviční radost!

02) Horší už to nebude

Velmi zvláštním příkladem – oceněným proto i stříbrem – je však Horší už to nebude z roku 2006. Will si tu totiž zahraje úředníka, který žije zcela normálním životem, nebýt toho detailu, že kdosi shůry jako ve filmu vypráví jeho život… a Will ono vyprávění slyší. Metakomedie, která je tak zvláštní, až je výjimečná, rozhodně stojí za zhlédnutí.

01) Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

Bijákem, jímž se Will nesmazatelně zapsal do našich srdcí, je ale Zprávař. Další „vážná parodie“ ukazuje podobně jako Zoolander svět naprosto obskurního povolání v duchu žánrového dramatu. Jinými slovy: Lidi se tu chovaji jako magoři, i když tomu kulisy neodpovídají. Po Zprávaři se každopádně na večerní zprávy už nikdy nedíváme tak jako dříve...

Ledově ostří začínají na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný