7. dubna 2016 15:21

VYSVĚTLENÍ: Kdy se odehrávají nové Star Wars? A proč v nich nejsou světelné meče?

TRAILER - Star Wars: Rogue One - český trailer #2

Známe odpovědi na všechny palčivé otázky!

Na internet dorazil trailer prvního spin-offu Star Wars, jenž má podtitul Rogue One (video běží výše), a řada lidí je trochu zmatená. Kdy se film odehrává? Kdo jsou jeho hrdinové? A kam se poděly světelné meče? Všechny tyhle otázky mají jasné odpovědi, tak si je pojďme v rychlosti proběhnout.

Kdy se Rogue One odehrává?

Pamatujete si úvodní scénu čtvrtých (respektive prvních Star Wars) z roku 1977? Princezna Leia v ní uniká s kradenými plány Hvězdy smrti, ve filmech jsme ale nikdy nezjistili, kde přesně je vzala. Fanoušci možná vědí, že tenhle detail vyřešil rozšířený vesmír, kde je během operace Skyhook získal Kyle Katarn. Tenhle příběh už ale nepatří do kánonu (může za to čistka kvůli Epizodě VII) a dostaneme zbrusu nový – Rogue One.

Nový film, který jde do kin 15. prosince 2016, se tak odehrává těsně před Epizodou IV. První trailer odhalil, že v něm bude zakladatelka Rebelů Mon Mothma, a určitě poznáváte i spoustu "dobových" uniforem a klasické stormtroopery. V podstatě nás tedy čeká prequel původní trilogie, jen s úplně jinými hrdiny.

Kdo jsou hrdinové Rogue One?

Hlavní hrdinkou Rogue One je Jyn Erso s tváří Felicity Jones. Právě kolem ní se točí celý trailer, ve kterém se mihne i většina dalších, zatím nepojmenovaných hrdinů. Za klaďase budou kopat Riz Ahmed, Donnie Yen, Jiang Wen, Forest Whitaker a Alan Tudyk, který zřejmě hraje Jynina robota. Někteří z nich budou patřit přímo k Rebelům, jiné by Jyn měla do krádeže plánů Hvězdy smrti naverbovat během filmu. Každopádně nás ale čeká týmovka s kupou odpadlíků, které zřejmě spojí nenávist k Impériu.

Na straně padouchů pak možná poznáváte Ben Mendelsohna (pán v bílé imperiální uniformě) a dorazí i samotný Darth Vader. Toho ale film ukáže až v dalších trailerech, stejně jako Madse Mikkelsena, o jehož postavě zatím nevíme zhola nic.

Proč v Rogue One nejsou světelné meče?

Někteří diváci už teď nadávají na to, že v Rogue One nejsou světelné meče. To samozřejmě souvisí s tím, že se film odehrává nějakých 17 let po Epizodě III, kdy jsou Jediové víceméně vyhlazení. Yoda je na Dagobah, Obi-Wan na Tatooine, Luke ještě vůbec netuší, co ho čeká... Sílu by tak měl ve filmu používat jen Darth Vader, jenž řádně vyděsí všechny, kteří Jedie a "vesmírnou magii" považují za dávný mýtus.

O Rogue One se toho do prosince určitě dozvíme mnohem víc. A pokud u toho chcete být, stačí pečlivě sledovat web Prima COOLu!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný