16. května 2023 18:00

Velkolepý nářez! Chris Hemsworth se vrací do akce v českém traileru Vyproštění 2

Nový český trailer filmu Vyproštění 2

Chris Hemsworth se vrací do role Tylera Rakea, aby... znovu zabil strašně moc lidí.

Pokračování akčního hitu přivádí zpátky do hry špičkového žoldáka Tylera Rakea, jemuž se povedlo doslova přežít vlastní smrt. Tentokrát ho čeká další riskantní zakázka – vyproštění ohrožené rodiny gruzínského gangstera z východoevropského vězení. Trailer sází na vše, co jsme měli rádi v prvním filmu, přitom ale přichází s vylepšenou variací.

Svědčí o tom už ukázka přestřelky v rozjetém vlaku, kdy je pozornost diváka soustředěna do několika plánů obrazu. Padouši se postupně objevují v různých hloubkách záběru, přičemž jejich cíl se krčí v předním plánu. Následný souboj padouchů s Rakem se přitom odehrává primárně jen v jednom bodě, zároveň ale zasahuje do ostatních plánů. Je to podobně promakaná akce, jakou nám dodaly filmy s Johnem Wickem, a jak ukazují další záběry upoutávky, dočkáme se takových hrátek víc a stejně jako v prvním filmu nás párkrát čeká dravá akce zdánlivě na jeden záběr.

Rake přitom zůstává stejným sympatickým drsňákem jako v předchozí pecce a díky zdůrazňování Hemsworthovy mohutnosti vyvolává podobný dojem valící se nepřemožitelné síly jako svého času Arnold Schwarzenegger v Komandu. Výraznou změnou oproti jedničce je situování do studené východní Evropy, kde nám šedé tónování navozuje pocit sychravého chladu, oproti jedničce, která simulovala akci v sálajícím horku. V každém případě nám trailer slíbil pořádnou akční jízdu, s níž se potěšíme už 16. června.

Zdroj: The Playlist

Filip Šula

Redaktor FTV Prima, Prima ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný