13. ledna 2023 14:15

7 věcí, které nevíte o Chrisu Hemsworthovi: Má dva bizarní koníčky a přiznal, která role ho trápila nejvíc

Sympatický Australan, jemuž kladivo Mjölnir říká pane. Co všechno jste nevěděli o představiteli Thora Chrisu Hemsworthovi?

Hvězdného Chrise Hemswortha znáte jako jednu z největších a taky nejvytrvalejších tváří marvelovek – tenhle australský hezoun v sobě skrývá nejen mocné svalstvo, ale i dobré srdce hrdého chlapce z chudé rodiny. Co dalšího jste o tomhle sympaťákovi nevěděli?

07) Bizarní koníček

Chris má jeden proklatě bizarní koníček – během pandemie se totiž stal včelařem! Ve svém domovském městě si tak krátil dlouhý čas hraním se včelami a medem, zatímco se nejen filmový svět na dlouhou dobu zastavil.

06) Sáhl si na dno

Která role byla pro Chrise tou nejvíce náročnou? Odpověď vás asi překvapí: jde totiž o jeho účast ve snímku Krotitelé duchů v roce 2016. V tomhle feministickém restartu sice hrál jen pohledného asistenta, o to těžší pro něj však role byla. Jako nerd totiž vůbec netušil, co má dělat. A tím pádem ani neměl představu, jak to zahrát...

05) Miláček rodičů

Ne náhodou jsme v úvodu článku zmínili Chrisovu dobrosrdečnost. Proslýchá se totiž, že se stal hercem primárně kvůli tomu, aby splatil hypotéku svých rodičů. Tak se stalo již v roce 2011 z honoráře za Chatu v horách. Chrisova rodina neměla nikdy (nebo aspoň do té doby, než byl slavný) mnoho peněz, a právě to byla jedna z hlavních motivací mladého Chrise, aby byl úspěšný.

04) Čtvrthor

Pro milovníky náhod a/nebo osudu je určená i další pikanterie – Chris, slavný pro roli Thora Odinsona, se narodil ve čtvrtek. Čili ve dni známém v angličtině jako Thursday – prapůvodně tedy „Thorův den“.

03) Australan každým coulem

Navzdory tklivé finanční story ale nelze říct, že by se Chris narodil do úplně „normální“ rodiny. Chrisovým strýcem byl totiž jistý Rod Ansell – honák dobytka a pastevec, který byl předlohou pro film Krokodýl Dundee, kde si ho střihl legendární Paul Hogan. Strýc mu pak zemřel ve věku 44 let po přestřelce s policií, ale to je zase jiná story.

02) Lež jako zábava

Již od dětství byla s Chrisem zřejmě pěkná zábava. Důvod, proč se vydal na dráhu herce a nikoliv bankéře nebo třeba právníka, byl prý v jeho zálibě ve lhaní. Odjakživa si Chris užíval lhaní svému okolí a snažil se lhaním mimo jiné vymanit taky z domácích prací. A co je ostatně herectví jiného než fakt dobré lhaní?

01) Bizarnější koníček

Jedním nečekaným, leč milým koníčkem jsme začali – a dalším skončíme. Chris se totiž pochlubil, že se ve volném čase věnuje také… šití a vyšívaní. Prý je to něco, co prapůvodně souvisí s jeho nuzným a hyperaktivním mládím, ale dnes tu hledá relaxaci a odpočinek. Panečku, to je chlap do domácnosti, co?

Autor: IMDb zajímavosti

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný