26. července 2021 02:08

9 věcí, které nevíte o Wolverinově první sólovce: Spin-off s Deadpoolem zhatil Blade 3

Logan se představuje ve filmu X-Men Origins: Wolverine.

V neděli večer se na COOL přiřítí komiksovka X-Men Origins: Wolverine. První ze tří samostatných Wolvieho filmů nám ukáže, kterak Logan přišel k amnézii i adamantiové kostře – a naťukne i jeho problematický vztah se Sabretoothem! Výlet do Loganovy minulosti je ale ve skutečnosti tou nejméně pozoruhodnou skutečností, která se s prvním Wolverinovým filmem pojí. Tenhle biják je dnes totiž paradoxně zajímavější, než byl v době své premiéry!

09) Původní ideou bylo natočit separátní filmy jednotlivých X-Menů – odtud název X-Men Origins. Scénář napsal v roce 2004 jistý David Benioff, později jeden ze dvou hlavních scenáristů Hry o trůny. Děj vycházel z různých komiksových příběhů, na vymýšlení zápletky se nicméně podílel i sám Hugh Jackman. Benioff se snažil, aby byl filmový Wolverine „temnější a trochu brutálnější“, ale snímek nakonec stejně dostal mládežnický rating PG-13.

08) Spolu s tím byl ve vývoji i paralelní námět na film o Deadpoolovi – Ryan Reynolds a David S. Goyer snímek připravovali už od roku 2003 –, ale mezitím museli natočit třetího Bladea a jejich Deadpool tak skončil u ledu. Benioff však dostal nápad, jak Deadpoola (ve své verzi) do Wolverinova filmu přesto dostat…

07) Deadpool ve Wolverinovi byl nakonec notně odlišnější od toho, jaká byla postava v komiksu i ve dvou nedávných bijácích. Reynolds s tím spokojený nebyl, byl to však ústupek, jak Deadpoola po mnoha letech čekání alespoň nějak dostat před kameru. Jak dnes víme, Deadpool lépe funguje, pokud se více drží své předlohy. Před dekádou však byly názory produkce notně odlišné.

06) Natáčení Wolverinova prvního filmu začalo v Sydney v roce 2007 a poznamenala jej kontroverze – filmaři totiž chtěli v budově místního kluziště uskladnit výbušnou pyrotechniku, ale místní samospráva jim to nechtěla dovolit. Nakonec se museli filmaři přemístit z daného okrsku jinam.

05) Byl to právě Hugh Jackman, kdo doporučil, aby Sabretootha hrál jeho kolega Liev Schreiber z placu romaňtárny Kate & Leopold. Oba muži se pak během natáčení hecovali o to, kdo z nich udělá více kaskadérských triků sám a kdo bude víc odkázán na záskok kaskadérů.

04) Schreiber neměl před natáčením zrovna dostatečnou muskulaturu, maskéři mu proto doporučili, aby nosil vycpaný oblek podobný tomu, jaký měl ve třetích X-Menech na sobě Juggernaut. Schreiber se v něm však cítil být poněkud méněcenný, a tak se rozhodl, že si svaly nabere pěkně postaru. Pomohl mu s tím Hugh Jackman skrze tréninkový plán i svou doporučenou dietu, již Schreiber označil za „kuřecí genocidu“. Ten nakonec za tři měsíce nabral 18 kilogramů svalové hmoty a nevešel se do svých starých obleků.

03) 31. března 2009 filmařům unikla nedokončená kopie filmu na internet, proslavila se zejména tím, že v ní nebyla dodělána podstatná část triků a zněla v ní hudba z Transformers. Podle novinářů si kopii stáhlo minimálně 4,5 milionu lidí a nechvalně se proslavila i tím, jak novinář kanálu FOX News ve své zprávě popsal, jak snadno (konkrétně a po bodech) lze film stáhnout, za což byl následně vyhozen.

02) Kvůli scéně, v níž je do Wolverina vpíchnuto adamantium, musel Hugh Jackman strávit dva natáčecí dny ponořený do průhledného bazénu.

01) Logan ve filmu bojuje v americké občanské válce, v první světové, ve druhé světové a ve Vietnamu. V komiksu se také účastní první a druhé světové války, v té druhé je však jeho parťákem i sám Kapitán Amerika! Ačkoliv se nějaký Wolverine nejspíše v budoucích marvelovkách ukáže, není moc pravděpodobné, že se této týmovky dočkáme ve filmu, uvážíme-li osud Kapitána v Avengers: Endgame...

X-Men Origins: Wolverine začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný