4. března 2024 00:02

9 věcí, které nevíte o Rockyho velkém comebacku: Proč měl čtyři různé konce?

Legendární Rocky Balboa se naposledy vrací do ringu!

V roce 2006 snad už nikdo nečekal, že stárnoucí Sylvester Stallone natočí další díl Rockyho – filmu, který jej v 70. letech proslavil. Snímek Rocky Balboa, šestý v řadě, však nakonec premiéry skutečně došel a vy si jej budete moct připomenout v pátek večer na Prima COOL. Poslední díl původní ságy se nese na seniorské struně, ujistěte se proto, že si pamatujete všechny bizarní detaily související s jeho vznikem…

9) Jako první scénu filmaři paradoxně natočili závěrečný souboj mezi Rockym a Dixonem. Důvod byl však prozaický – šedesátiletý Stallone před natáčením dřel jako kůň, aby byl ve formě, tento trénink však zahájením natáčení skončil. Kdyby Stallone čekal v průběhu déle než měsíc trvajícího natáčení na jeho konec, mohl vypadat podstatně méně nabušeně.

8) Milo Ventimiglia (Peter z Hrdinů) získal roli Rockyho syna Roberta primárně díky tomu, že má podobně „asymetrická ústa“ jako Stallone sám. V předešlém filmu Rocky V hrál Roberta skutečný syn Stalloneho jménem Sage Stallone, ten však paradoxně tátovým křivým obličejem nedisponoval (Sage zemřel po infarktu před pěti lety)

7) Film byl natočen se čtyřmi různými konci, aby čumilové z velkého davu okolo na internetu nevyzradili, jak to celé dopadne. Rocky v jednom konci prohrál na skóre, v jiném prohrál po knockoutu, v dalším vyhrál na skóre a v posledním vyhrál po knockoutu oponenta.

6) Zápas mezi Rockym a Dixonem byl skutečně točen se Stallonem a hercem Antoniem Tarverem a dvojice si při něm opravdu dávala do čelistí. Například ve scéně, kdy se Rocky snaží zvednout, opírajíc se o lana, byl Stallone skutečně knockoutován a snažil se postavit na nohy. Stallone byl v průběhu natáčení také udeřen tak silně, že upadl do bezvědomí.

5) V průběhu natáčení narazil štáb na problém – všechny arény v oblasti byly zabookované kanálem HBO pro nadcházející reálný turnaj, jehož hvězdou byli boxeři Bernard Hopkins a Jermaine Taylor. Stallone se nakonec s televizí dohodl, že jeho štáb může film natočit po boku existujících zápasů – když tak například Rocky pořádá tiskovou konferenci, scéna byla natočena prakticky ihned po konci skutečné tiskovky.

4) To ostatně vykulminovalo i v největší překvapení natáčení. Stejně jako filmaři využili skutečné tiskovky, využili i skutečného davu čekajícího na zápas Hopkins/Taylor. Stallone měl natočit scénu, při níž jde Rocky davem do ringu, nemohl ale vědět, jak tento zareaguje – nešlo o komparzisty. Dav ale nakonec začal divoce skandovat „ROCKY! ROCKY!“ a složil fiktivnímu boxerovi větší poctu než kterémukoliv jinému na turnaji samotném.

3) Jako poslední filmaři natáčeli scénu, při níž starý Rocky běží po kultovních schodech filadelfského muzea umění, odrážeje zřejmě nejznámější závěr prvního filmu i celé série. Stallone věděl, že půjde o velmi emotivní scénu a rozhodl se jí dát Rockymu sbohem...

2) Dlouhé roky se spekulovalo, že Stallone stihne natočit ještě jeden poslední film. Koneckonců ani u Ramba to nebylo vyloučeno, Stallone sám přitom točil ještě první Postradatelné. Nakonec se však ikonický herec a filmař dal slyšet, že se na regulérní pokračování cítí být příliš starý.

1) Rocky se následně objevil ve dvou dílech spin-offu Creed, trojce se však vyhnul. Zejména kvůli hádce o filmová práva na Rockyho, kterých se Stallone kdysi vzdal a štve ho, že je nemůže získat zpátky.

Rocky Balboa začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný