14. března 2022 00:08

9 věcí, které nevíte o Prcičkách: Už mají na kontě skoro miliardové tržby!

Stiflerova banda nás poprvé bavila přesně před dvaceti lety.

V sobotu večer na COOLu začíná kultovní teenagerská komedie Prci, prcičky, prcičky. O čem bude? Samozřejmě o prvním zásunu kolem maturiťáku! Právě na téhle zápletce Prcičky vychovaly celou generaci dospěláků, kteří jen těžko věří tomu, že byla premiéra před víc než 20 lety. Co všechno byste o tomhle legendárním bijáku měli vědět?

09) Když Adam Herz nabízel svůj scénář různým studiím, film se ještě nejmenoval American Pie. Jeho název byl „Untitled Teenage Sex Comedy That Can Be Made For Under $10 Million Which Studio Readers Will Likely Hate But I Think You Will Love“ čili „Nepojmenovaná teenagerská komedie o sexu, kterou lze natočit pod 10 milionů dolarů a vaše kontrola kvality ji asi bude nenávidět, ale já myslím, že vy ji budete milovat“. Pozdějším pracovním názvem byl East Great Falls High (jméno fiktivní střední školy), poté Great Falls a nakonec tedy American Pie.

08) Traduje se, že Prcičky vymyslely termín MILF, u nás alternativně známý také jako MCBP. Ve skutečnosti to však, alespoň v anglické verzi, není pravda. Zkratka MILF je minimálně o dva roky starší, používali ji uživatelé internetu již v roce 1995. Prcičky ji však bezesporu značně zpopularizovaly.

07) Alyson Hannigan měla původně hrát Heather (Mena Suvari), ale po přečtení scénáře se nakonec rozhodla hrát Michelle. Její diblíkovský charakter je přitom dílem náhody, Hannigan potřebovala těsně před castingem údajně na toaletu, a když se vrátila, její nervózní přednes zformoval i to, jak se ve filmu chová Michelle.

06) Jason Biggs, který hrál Jima, byl poněkud zvláštní nátury i na natáčení. Po scéně běhu například Biggs dostal úpal a musel být kurýrován na place. Jindy si Biggs vzal příliš mnoho vitamínů (!) a onemocněl kvůli tomu (!!), takže se nemohl chvíli účastnit natáčení scény, kdy si Kevin a Finch povídají, zatímco Finch hraje golf.

05) Seann William Scott alias Stifler byl černým koněm celého filmu, pro Scotta jde však o debutovou roli a za natáčení dostal jen 8 tisíc dolarů.

04) Trvalo čtyři různé sestřihy a ořezávání vtipů, než film dostal kýžený rating R. Původně mohl dostat mnohem vyšší NC-17 či dokonce Xkový „porno“ rating. Pro diváky dnes by to možná byla dobrá zpráva, ale znamenalo by to, že by se film dostat jen do pár kin a rozhodně by z něj nebyl globální hit.

03) Fenomenální úspěch Prciček spustil kolem roku 2000 přímo lavinu sprostých teenagerských komedií, v nichž šlo typicky jen o sex. Samotné Prcičky přitom mají osm dílů, jejich kvalita je však značně proměnlivá a čtyři z nich vůbec nešly do kin.

02) Ještě nedávno se uvažovalo o natočení pátého filmu s původním obsazením, jež v televizních pokračováních chybí. Horší tržby regulérní čtyřky tomu učinily přítrž. O co přesně by v něm šlo, tak můžeme jen spekulovat. Nicméně, jak známe Hollywood, do jedné či dvou dekád někoho napadne vytěžit nostalgii diváků do mrtě a pětka v nějaké podobě přece jen vznikne.

01) Proč jsme si tím tak jistí? Protože čtyři hlavní díly vydělaly dohromady 987 milionů dolarů (235 + 287 + 231 + 234). Pětka by tak pokořila miliardovou metu pro celou sérii už první víkend v kinech!

Prci, prcičky, prcičky začínají na Prima COOL v sobotu ve 22:30.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný