18. května 2020 13:07

9 věcí, které nevíte o Alianci: Jak se v ní chtěla vrátit Kate Winslet?

Sága Divergence vrcholí! Tady je pár finálních zajímavostí.

Dokončujeme boj za svobodu v sérii Divergence – finální díl jménem Aliance začíná na Prima COOL již v neděli večer. Tris, Čtyřka a celá jejich parta tentokrát uteče z postapokalyptického Chicaga, aby odhalila kořeny spiknutí, které vedlo k založení města. Než se přesvědčíte, o čem všem svět Povstalecké trilogie vlastně je, přečtěte si pár věcí, které jste o něm nevěděli!

09) Aliance vznikla na motivy knižní trilogie, kterou začala Veronica Roth psát ještě na studiích na vysoké škole. Za Sérii Divergence dostala ocenění The New York Times Bestseller, krom hlavní trilogie přitom děj doplňují i čtyři povídky o hlavních hrdinech, které předcházejí filmové (a knižní) zápletce.

08) Aliancí víceméně končí dosavadní popularita žánru young adult příběhů, které nakopnul Harry Potter a proslavily (pod touto specifickou škatulkou) Hunger Games, potažmo i Labyrint. Tohle je konec jedné éry, přátelé!

07) Aliance více rozkresluje kulisy světa postapokalyptické Ameriky, který byl v předešlých filmech jenom naťuknut. Ukazuje se, že svět za zdmi Chicaga je nebezpečný – ale nikoliv proto, že by jej obývala monstra. Namísto toho poznáme kořeny toho, proč je Chicago obestavěno zdmi a existuje zde kastovní rozdělení. Vše je jenom experiment, který má vyřešit důvody války, která zpustošila svět. Jak ale přesně, to už se musíte přesvědčit sami!

06) Ačkoliv postava Kate Winslet zaklepala bačkorama v minulém díle, herečka se vehementně snažila dostat i do Aliance. Navrhovala, aby se tak stalo skrze počítačovou simulaci nebo flashback čili vzpomínkovou scénu. Filmaři ji ale odmítli s tím, že už tak mají nápadů a materiálu na film víc než dost.

05) A nyní k tomu důležitému: Tris má v Alianci konečně správnou délku vlasů "po bradu"! V minulých filmech se vlasy vždy nějak lišily od délky, kterou měla Tris v knihách.

04) Jde o první (a tudíž jediný) film v sérii, v němž neuslyšíte hudbu z dílny M83.

03) Technologická úroveň lidstva je v knihách dost podobná té dnešní – krom pokročilých genetických manipulací a technologií. Ve filmu je technologie mnohem pokročilejší a najdete tu i udělátka jako ze Star Treku.

02) Stejně jako u mnoha jiných sérií žánru young adult měla být poslední kniha rozetnuta na dva filmy – filmová Aliance tak popisuje jen polovinu knižního děje. Ačkoliv je tedy filmová story dokončena, ta knižní pokračuje ještě o něco dál!

01) Filmaři plánovali natočení čtvrtého filmu, který by knižní zápletku dopověděl, nakonec však tenhle plán zlikvidovaly nižší tržby. Uvažovalo se i o televizním seriálu, který by svět Povstalecké série rozšířil o něco dál, ani na ten ale zatím nedošlo. O jeho podobě se jednalo tak dlouho, až hlavní herecké tváře (Shailene Woodley, Theo James a Miles Teller) z projektu vystoupili.

Aliance začíná na Prima COOL v neděli ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný