23. ledna 2023 15:15

9 věcí, které nevíte o třetím dílu Harryho Pottera: Brumbál a Snape vymysleli skvělý prank na Harryho

O přelomovém třetím dílu Pottera by se daly napsat slohy. Vám ale stačí těchto 9 zajímavostí!

Tak trochu jiný pohled na Harryho Pottera přinesl přelomový třetí díl s podtitulem „vězeň z Azkabanu“. Kormidla se totiž ujal nový vizionářský režisér Alfonso Cuarón, jenž vnesl do ságy řadu změn, které zůstaly i v pozdějších dílech. Nejen detaily jeho vlivu, ale i další zajímavosti se nyní dozvíte z následujících řádků.

09) Jak jsme již zmínili, třetí díl je nejzajímavější právě díky účasti režiséra Alfonsa Cuaróna, který do potterovské série vnesl svěží nový směr. On sám do té doby nikdy potterovské romány nečetl – když se o tomto prohřešku zmínil před natáčením před kolegou Guillermem del Torem, ten mu poradil, aby „nebyl hloupý a okamžitě si je šel přečíst“.

08) Aby se seznámil s tím, jak ústřední trio vnímá své postavy, vyžádal si rovněž režisér údajně od každého z herců esej na toto téma. Emma Watson sepsala o Hermioně traktát o 16 stranách, Daniel Radcliffe o Harrym sesmolil jednoduché jednostránkové shrnutí a Rupert Grint o Ronovi nakonec vůbec nic nenapsal. Všichni tak svým způsobem splnili úkol na jedničku.

07) Kvůli smrti Richarda Harrise, představitele původního Albuse Brumbála, museli filmaři hledat jeho nástupce. Osloven byl i legendární Ian McKellen, ten ale nabídku odmítl. Jedním z důvodů byla snaha nezapadnout do škatulky starého čaroděje, dalším pak i respekt vůči Harrisovým schopnostem. Ještě za svého života totiž Harris označil McKellena za příšerného herce, čímž ho možná trochu vyděsil.

06) Snímek mohl být původně ještě děsivější – traduje se, že Alfonso Cuarón navrhoval scénu, v níž se déšť vlivem přítomnosti mozkomorů změní na led, jenže štáb v jeho silném přízvuku namísto „led“ („ice“) slyšel „oči“ („eyes“). Vznikl prý i nákres scény s deštěm očí, než si režisér svou chybu uvědomil a napravil. Velká škoda...

05) Alfonso Cuarón, sir Michael Gambon (Albus Brumbál) a Alan Rickman (Severus Snape) si udělali na place nepěknou legraci z Daniela Radcliffa tak, že mu do spacáku nastrčili dálkově ovládaný polštářek vydávající zvuky prdění. To vše poté, co si Daniel vyžádal, aby mohl spát vedle dívky, která se mu líbila.

04) Ne všichni si ovšem z Daniela Radcliffa jen utahovali. Gary Oldman se například doslechl o jeho náklonnosti k hudbě – a věnoval proto na place představiteli Harryho zbrusu novou baskytaru.

03) Jednou ze změn, kterou Cuarón přinesl, bylo častější nošení civilního oblečení uvnitř Bradavic. Také představitelé dalších postav dostali svolení si své uniformy trochu upravovat, aby se na nich více odrazil jejich charakter.

02) Další cuarónovinou pak byla snaha vytvořit skutečnou mapu Bradavic, aby škola vypadala více jako reálný objekt a méně jako spojení různých kulis. Celé uspořádání a struktura Bradavic a jejich areálu byly pro tento film změněny a vydržely pak až do závěru ságy.

01) Přivedení Cuaróna k režii mělo však jednu vážnou podmínku od producentů. Do smlouvy mu museli dát specifickou klauzuli, která mu zakazovala před dětskými herci sprostě nadávat. Tedy něco, čím byl vášnivý mexický filmař proslulý.

Zdroj:IMDb zajímavosti

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný