17. prosince 2017 18:32

VIDEO: Víte, co znamenají zlaté kostky v nových Star Wars? Neuvěříte, jak důležité ve skutečnosti jsou!

Nebýt těch zlatých kostek, osud předaleké galaxie by byl dávno zpečetěn.

V několika zlomových momentech nových Star Wars: Poslední z Jediů se na plátně objevuje dvojice zlatých herních kostek na řetízku, jako podstatný symbol. Víte však, jakou mají kostky minulost a co všechno tedy symbolizují?

Zlaté kostky jsme mohli poprvé vidět zavěšené na velitelském můstku Millenium Falcon v nejstarší epizodě, tedy Star Wars IV: Nová naděje - na podobném místě, jako si lidé věší talismany na zpětná zrcatka v autě. Han Solo si je tam pověsil, protože právě těmito kostkami kdysi vyhrál Millenium Falcon nad pašerákem Lando Calrissianem. Bylo to ve hře sabacc, která se běžně hraje s kartami, ale má taky svou kostkovou variantu zvanou Corellian Spike.

Kostky byly spíše taková vizuální lahůdka filmařů, jelikož v následujících epizodách V a VI už jsme je na palubě neviděli. Když však J.J. Abrams chystal novou trilogii, rozhodl se kostky vrátit zpátky a zejména v nové osmé epizodě slouží jako vzpomínka na Hana Sola.

Jednou kostky připomenou ztraceného kamaráda Lukeovi Skywalkerovi a na samotném konci filmu se zjeví před Kylo Renem, ale to pouze jako iluze projektovaná právě Lukem, aby Kyleovi připoměly otce, kterého zavraždil.

Stejné kostky určitě uvidíme v novém filmu o mládí Hana Sola, protože filmaři jistě budou chtít zobrazit právě moment, kdy Han Solo získá svou bájnou a pekelně rychlou loď.

Zlaté kostky se tak nakonec stanou důležitým pojítkem celé kosmické ságy.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný