14. února 2016 23:31

Viděli jste Deadpoola a chcete víc? Tady máte 7 podobných filmových pecek!

Drsnou zábavu s výbornou akcí najdete i jinde!

Úspěch Deadpoola stojí na jeho originalitě. Existuje jen málo filmových hrdinů, kteří mluví přímo s divákem (nejslavnějším z nich je asi Ferris Bueller, kterého Deadpoola paroduje v potitulkové scéně), a jen málo komiksových filmů, které tak chytře míchají drsnou akci a odvázanou zábavu. I přesto se ale dá najít hrst celovečeráků, k nimž má Deadpool dost blízko. Některé ho připomínají stylem humoru, některé přepálenou akcí, některé odvahou vykročit za hranice žánru... jistě, žádný z nich není "úplně jako Deadpool." Pokud jste si ale po příchodu z kina říkali, že byste si dali něco s podobnými ingrediencemi, tady máte na výběr hned sedm výborných možností.

1) Kick-Ass (2010)

Asi nejblíž má k Deadpoolovi podobně levná a skoro-parodická komiksovka Kick-Ass. Ztřeštěný akčňák, ve kterém si Matthew Vaughn dělal srandu ze Spider-Mana a jeho kolegů, byl vyloženě nekompromisní a celkem kontroverzní. Hlavně se ale zatraceně povedl.

2) Kingsman: Tajná služba (2015)

Po úspěchu Kick-Ass si Vaughn odskočil k X-Menům a pak se vrátil s další eRkovou žánrovkou - tentokrát se špiónským nářezem Kingsman: Tajná služba. Právě Kingmani Deadpoolovi vyšlapali finanční cestičku, šli totiž do kin přesně rok před ním. A i když uspěli o něco méně, kacířsky se dá tvrdil, že jsou ještě o třídu zábavnější!

3) Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Sebeuvědomělou akční komedii s pořádnou dávkou krve jsme dostali už v roce 2007. Řeč je samozřejmě o Jednotce příliš rychlého nasazení Edgara Wrighta, v níž řádila sehraná dvojka Simon Pegg a Nick Frost. Ano, britský export. Kadence popkulturních odkazů je tu ale stejně vysoká jako u Deadpoola!

4) John Wick (2014)

Když si od Deadpoola na chvíli odmyslíte klukovské blbnutí, dostanete něco jako Johna Wicka. Tedy malý šikovný akčňák, jehož hrdina je ultimátní stroj na zabíjení. Zatímco Deadpool zachraňoval svoji milou, John se vydává pomstít svého psa. A jsou z toho libová jatka, ve kterých se nešetří efektními kopy, prostřelenými hlavami ani suchým humorem.

5) Dredd (2012)

Podobně jako John Wick je na tom i komiksovka Dredd. Nová verze béčka se Stallonem je ohromně svižná a drsná, zároveň ale nešetří trefnými hláškami a nefalšovaným napětím. Dredd je tak trochu komiksový Raid po Americku, hlavní hrdina totiž musí vybílit jeden velký panelák. A jak už vám asi došlo, jde mu to skvěle od ruky.

6) Strážci Galaxie (2014)

Ne, Deadpool se Strážci Galaxie nijak zásadně neinspiroval. Jejich úspěch ale výrazně přispěl k jeho realizaci, protože studio vidělo, že může být hit i z netradiční superhrdinské podívané. Banda trestanců, kteří zachraňují rozlehlý kus vesmíru, tak má s Deadpoolem řadu styčných ploch. A i když jí pochopitelně chybí jeho syrové podání, třeba nadhled je tu skoro na stejné úrovni.

7) Super (2010)

Super (na rozdíl od výše zmíněných filmů) skoro určitě neznáte. Brutální komiksová komedie o loserovi, který se rozhodne stát superhrdinou a ublíží spoustě lidí, totiž bolestivě propadla. Proč? Protože byla na diváky moc osobitá, vyhraněná a zvrácená. V podstatě tedy jde o Deadpoolova odvážnějšího bratránka, který se bohužel nikdy nedostal k širšímu publiku. A to film paradoxně režíroval James Gunn, který záhy uspěl se Strážci Galaxie!

Pár "deadpoolovských" tipů se prostě najít dá. Viděli jste některý ze zmíněných filmů a doporučili byste ho? Anebo víte o nějakých jiných? Každopádně dejte vědět v diskuzi, podobné kousky si rozhodně zaslouží diváckou pozornost!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný