15. října 2021 21:00

Potitulková scéna Venoma 2 přináší zásadní zvrat. Souvisí nějak se Spider-Manem a Avengers?

Potitulková scéna ve druhém Venomovi je v určitém ohledu dokonce zásadnější než celý předchozí film.

U komiksových filmů je už tradicí, že se po konci titulků (nebo i během nich) objeví jedna či dvě scény, jež obvykle navnadí fanoušky na další chystaná díla. Na ploše několika málo minut nebo i pár desítek sekund se často stane něco, o čem mohou komiksoví fandové následně hutně spekulovat – a druhý Venom není v tomto ohledu výjimkou. Scéna, která se v titulcích objeví, budí extrémně velká očekávání.

Pokud jste nové dobrodružství Venoma neviděli a nechcete si pokazit překvapení, tak raději přestaňte číst, neboť se nelze vyhnout spoilerům! Co se tedy v této scéně odehraje?

Hlavní hrdina filmu Eddie Brock, který je hostitelem mimozemského symbionta Venoma, leží na posteli a sleduje telenovelu. Vnitřní dialog mezi Eddiem a jeho výmluvným parťákem je však nečekaně přerušen a pokoj se rázem zcela změní. Televize ukazuje reportáž o tom, že identita Spider-Mana byla odhalena, načež Venom s gustem olízne obrazovku, na níž vidíme Petera Parkera (v hereckém podání Toma Hollanda, jenž Spider-Mana ztvárňuje posledních pět let v rámci marvelovského filmového univerza).

Venom vs. Spider-Man

Zřetelnější důkaz už fanoušci nemohli dostat: Venom se na filmovém plátně konečně potká se Spider-Manem, svým odvěkým rivalem z komiksů. Sám režisér druhého Venoma Andy Serkis prohlásil, že se jedná o dráždění fandů v pravém slova smyslu. V tuto chvíli není oficiálně potvrzeno, co se přesně stalo, natož kdy a za jakých okolností k setkání dvou výrazných komiksových postav dojde. Propojení vesmírů s Hollandovým Spider-Manem a Hardyho Venomem, jež na filmovém plátně dosud byly striktně odděleny, by ale mělo teoreticky fungovat velmi jasně.

Bude Venom v novém Spider-Manovi?

Tajná identita Petera Parkera byla zveřejněna během filmu Spider-Man: Daleko od domova z roku 2019. Příběh jeho pokračování Spider-Man: Bez domova, jež se objeví v kinech letos v prosinci, se točí kolem Peterova přání, aby Doctor Strange pomocí svých kouzel dokázal toto odhalení zvrátit. A vzhledem k tomu, že během metamorfózy prostředí ve Venomově potitulkové scéně zazní zvuk velmi podobný čarování Doctora Strange, pravděpodobná teorie se nám začíná rýsovat.

Propojení dimenzí zřejmě do světa, v němž bydlí „naši“ Avengers a Spider-Man s tváří Toma Hollanda, nepřivede jen Doctora Octopusse a Green Goblina z původního Spider-Mana (s Tobeym Maguirem) nebo Elektra z Amazing Spider-Mana (s Andrewem Garfieldem). Všechno nasvědčuje tomu, že tam dorazí i Hardyho Venom, což jistě povede ke spoustě zajímavých interakcí a k záplavě nabušených akčních scén.

Hrátky s mnohovesmírem navíc umožňují poměrně hladký přechod postav mezi filmy z produkce Marvelu (tedy Disneyho) a Sony, kde aktuálně bydlí Venom. Doufejme tedy, že toto propojování světů a vypůjčování postav přinese divákům spíš radost, než aby jim přehnaně zamotalo hlavu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný