20. září 2021 00:02

5 vánočních filmů, které vážně nejsou pro děti

Ne každý vánoční film je milá podívaná pro celou rodinu!

V sobotu večer na COOL dorazí ujetá komedie Sanra je úchyl! Tahle moderní vánoční klasika představí příběh dvou lupičů, kteří své pochybné aktivity maskují za předvánoční převlečení Santa Clause a jeho elfa. Tenhle Santa tak krom vykrádání sejfů navíc kouří, kleje, pije a vůbec se věnuje dalším prostopášnostem! Santa s tváří Billyho Boba Thorntona však ve svých vánočních úletech rozhodně není osamocen – vzpomněli jsme i na pár dalších (a pro jednou z nich vynechali Smrtonosou past!).

05) Byla to divoká noc

První potenciální trefou do dospěláckých Vánoc je jednoduše zasadit na Štědrý večer typickou kaličskou komedii. V téhle divoké noci se během sváteční veselice sejde rozmanitá skvadra ve složení Joseph Gordon-Levitt, Seth Rogen a Anthony Mackie, která se na prahu dospělosti rozhodne ukončit svou tradiční štědrovečerní pijatiku. Ve výsledku je tak Divoká noc vlastně typickou přisprostlou rogenovkou, které vánoční prostředí dodává na trochu jiné příchuti.

04) Šťastné a veselé

Vánoce vás však mohou přivést na temné myšlenky i jinak než skrze připomínku jaterní cirhózy – ve francouzském válečném filmu Šťastné a veselé se tak stane skrze oslavu 24. prosince v zákopech léta Páně 1914! Jak praví skutečná historie, vánoční atmosféra tehdy vedla k naprosto šokantnímu spontánnímu usmíření mezi francouzskými, skotskými a německými vojáky, kteří nakonec na bojišti mezi sebou začali hrát fotbal. Proč tomu tak bylo a jak to dopadlo, vykresluje tahle dějepisu dost věrná depka velmi přesně.

03) Láska nebeská

Na první i druhý pohled by se mohlo zdát, že je Láska nebeská jakýmsi rodinným filmem, uvážíme-li však, že je součástí zdejší zápletky natáčení erotických scén nebo rocková hvězda, která zjevně nemá k drogám daleko, bude třeba tento závěr trochu přehodnotit. Jasně, na konci máte sice na rtech přiblblý úsměv a celková atmosféra filmu je vrchovatě příjemná. Pustit tenhle film dětem, které sotva bouchly Rychlé špunty na oslavu desátých narozenin, by ale i přesto mohlo vést k záplavě nepříjemných otázek...

02) Zahulíme, uvidíme 3

Jeden prokalený vánoční film jsme tu už měli, Zahulíme, uvidíme 3 však Štědrý večer oslavuje s trochu jinou rekreační látkou. Třetí dobrodružství Harolda a Kumara se nese na stejné notě jako duo jejich předešlých trampot – a ve svátečním čase to bude znamenat především hledání zničeného vánočního stromku, to celé opět za značně nazelenalého oparu. Krom Kal Penna a Johna Cho u toho pak nesmí chybět ani Neil Patrick Harris, který bláznivé komedii opět dodá na svérázné sváteční pointě.

01) Santa je úchyl!

Úchylný Santa je však svého druhu tou nejlepší z moderních vánočních taškařic. Potěší především nekompromisnost, s jakou Thorntonův Santa peče na všechny a všechno související s Vánoci. Opilecký sex v kostýmu Santy bychom si dovedli představit i v řadě jiných filmů, Santa je úchyl ale postrádá i výraznější vánoční motivy nebo třeba důraz na „fajn smířlivé zakončení“, které lze najít i v řadě filmů výše. Je to prostě gangsterka o jednom prasákovi, která se shodou okolností odehrává ke konci prosince. A přesto řada z nás něco takového v tomto bezútěšném období zkrátka zoufale potřebuje!

Komediální klasika Santa je úchyl začíná na Prima COOL v sobotu ve 22:00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný