10. července 2018 09:33

V nových Star Wars bude největší černošská ikona z předaleké galaxie

Fanoušcí slaví, máme tu poslední zásadní comeback.

Zatímco prequelová trilogie Star Wars těžila především ze značky, pro Epizody VII až IX je hlavní nostalgie. Ze sedmičky byl megahit díky návratu Harrisona Forda do role Hana Sola. Osmička se točila kolem Lukea Skywalkera v podání Marka Hamilla. A konečně devítka měla být stěžejním filmem pro princeznu Leiu s tváří Carrie Fisher.

Jak ale určitě víte, Carrie Fisher předloni zemřela a plány na Epizodu IX se musely značně překopat. Ačkoliv se jí měl ujmout Colin Trevorrow (Jurský svět), nakonec ji bude točit režisér Epizody VII J. J. Abrams, který se musí obejít bez Leiy. Jak to udělá? O tom zatím můžeme jen spekulovat. Vzhledem k tomu, že série přišla o tři tahouny z původní trilogie (Luke se může objevit maximálně jako "duch"), ale nepřekvapí, že se vytáhne z rukávu úplně jiné eso.

O kom je řeč? Samozřejmě o Billym Dee Williamsovi, který se v devítce vrátí do role Landa Calrissiana. Galaktický podfukář byl v kinech letos v květnu – Donald Glover si totiž v sólovce Hana Sola zahrál jeho mladší verzi. Teď ale dostaneme původního Landa, který byl ve své době bezesporu ikonou a jeho návrat perfektně sedí do momentálního "diverzního" klimatu.

Až se tedy 19. prosince 2019 vrátí do kin Rey, Finn nebo Poe Dameron, bude jim (kromě nové postavy s tváří Keri Russell) krýt záda i nejšarmantnější rebel z předaleké galaxie. Snad mu J. J. Abrams dopřeje rozumný prostor. Williamsovi je totiž 81 a na svůj velký comeback čekal neskutečných 35 let!

Sledujte COOL na Instagramu a přidejte se do nových facebookových skupin COOL PROGRAM, COOL KINO a COOL VÝTLEM!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný