7. února 2022 20:30

5 důvodů, proč se těšit na filmové Uncharted: Nástupce Indiana Jonese vytasí charismatického padoucha

Nový český trailer filmu Uncharted

Největší videoherní dobrodružství se konečně dostalo na plátna kin. Proč si ho nenechat ujít?

Málokterá herní série si tolik říkala o zfilmování jako velkolepé Uncharted od oceňovaného studia Naughty Dog. Lovec pokladů Nathan Drake se zaryl pod kůži jako málokterá jiná herní postava, snad s výjimkou jeho parťáků Victora „Sully“ Sullivana, Eleny Fisher, Chloe Frazer, Nadine Ross nebo bratra Sama.

Tady je pět důvodů, proč se těšit na jeho novou filmovou podobu:

1) Tom Holland

Těžko hledat v Hollywoodu mladého herce, který má aktuálně hvězdnou sílu srovnatelnou s Tomem Hollandem. Jeho poslední film Spider-Man: Bez domova stále trhá celosvětové návštěvnické rekordy kin a dotahuje se na absolutní špičku všech dob, na které sedí Endgame jeho parťáků z Avengers. Zvládá vážné polohy i komediální herectví a má fyzické předpoklady – co se týče podoby, tělesné kondice i věku. Když se Uncharted dobře rozjede, může být Nathanem Drakem klidně dalších dvacet let ve stylu představitelů Jamese Bonda.

2) Režisér Zombielandu umí překvapit

Film si dlouho hledal vhodného režiséra a Ruben Fleischer se jeví jako chytrá volba. Prorazil kultovkou Zombieland a do filmu dostal i komiksového Venoma, z něhož se stal navzdory neslavným kritikám hit. Měl totiž vlastní ujetý šarm a nebral se moc vážně. Přesně tímhle způsobem by mohlo uspět i Uncharted, protože na vtipném jiskření mezi hrdiny a zábavném popírání fyzikálních zákonů odjakživa stojí.

3) Je to tam taky!

Kolik slavných momentů nebo hlášek z her napočítáme? Děj filmového Uncharted se bude točit kolem prokleté sošky z mytického zlatého města El Dorado uprostřed amazonské džungle, do kterého jsme se podívali hned v první hře z roku 2007. Jenže je jasné, že linky se budou proplétat úplně novým způsobem – ukázaly to ostatně trailery, v nichž jsme si užili třeba variaci na leteckou scénu známou z pouštní arabské trojky (nejde o obdobu trojky švédské!). Fanoušci tak očividně budou mít spoustu šancí poznat své oblíbené herní momenty.

4) Zase jednou kolem světa

Dobrodružných filmů v kinech – s pořádným obrazem a zvukem, jaký si zaslouží – není nikdy dost... poslední dobou spíš zoufale málo. Když vynecháme komiksovky, tak jsme loni neviděli ani jeden, a pátrání po pokladech a tajemstvích zbylo jen na malé domácí obrazovky, kde to prostě není ono (nemluvě o levnější televizní produkci). Pátý Indiana Jones je ještě daleko a přestože na sobě Harrison Ford fakt zamakal, na rázný švih jeho biče už bychom si úplně nevsadili.

5) Pravý desperát

Legendární Alfred Hitchcock tvrdil, že film je tak dobrý, jak dobrého má padoucha. Držitel hromady hereckých ocenění Antonio Banderas už nikomu nemusí dokazovat, že desperáty umí – vždyť kdo by si ho nepamatoval z Desperada! Ukázky navíc napovídají, že si roli záludného Moncanda vážně užíval, což je zárukou, že si je užije i divák, jenž se bude těšit na každou scénu s ním.

Uncharted jde do českých kin už 10. února a nezbývá než doufat, že se Nathanu Drakeovi bude v kinech dařit stejně dobře jako na herních konzolích.

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný