27. března 2023 00:04

9 věcí, které nevíte o komedii Tři Tygři ve filmu: JACKPOT

Čtrnácté narozeniny oslaví Prima COOL premiérou bláznivého kousku Tři Tygři ve filmu: JACKPOT. Co byste o tomhle komediálním fenoménu měli vědět?

Sledujte v rámci narozeninového večera Primy COOL 1. dubna od 20:15!

Specifická komediální skupina Tři Tygři, která si podmanila YouTube, se představí ve zběsilé akční komedii, ve které předvede, že jejich charakteristický humor funguje i v celovečerním filmu. Na dobrodružnou cestu za nečekanou výhrou se ve snímku vydá předposlední český akční hrdina a strážce Teritoria Milan (Albert Čuba), citlivá duše, prokletý básník a řidič tramvaje David Votrubek (Štěpán Kozub), orgán městské policie Robert (Robin Ferro) a snaživý, leč průměrný herec oblastního divadla Herbert (Vladimír Polák). Road trip z Ostravy do Prahy plný šílených událostí, nečekaných odboček (Brno?) a akčních scén jim navíc ztíží nejen Davidův osobitý pohled na svět, ale také mafiánský boss Král, taktéž toužící po milionové výhře.

09) Tři tygři je v současnosti nejúspěšnější komediální a improvizační show v Ostravě. Pravidelně jednou měsíčně beznadějně vyprodává ostravský klub Heligonka. Tři tygři jsou Štěpán Kozub, Robin Ferro a Vladimír Polák. Plus „krotitel” Albert Čuba. Všechna videa skupiny mají na YouTube přes 80 000 000 zhlédnutí. Jejich humor je opravdu specifický, film však pobaví i diváky, kteří Tři tygry neznají z internetu ani z divadla. „Bude se líbit všem, kdo se chtějí v kině zkrátka pobavit. Těm, kterým se líbí Louis de Funès, filmy jako Šimon a Matouš, Tom a Jerry nebo Policajt z Beverly Hills. Zkrátka lidem, kteří rádi sledují šílené eskapády hlavních hrdinů, co směřují za svým cílem,“ popisuje Albert Čuba. Domovskou základnou Tří tygrů je ostravské divadlo Mír.

08) Diváci se dočkají i na několika zajímavých a nečekaných tváří v cameo rolích, jako je Iva Janžurová, Jiří Štěpnička, Tomáš Magnusek, Honza Dědek, Milan Baroš, youtuber FattyPillow, či dokonce Miroslav Kalousek. Milan Baroš se objevuje ve filmu, protože je zároveň jedním z jeho producentů. Slavný fotbalista z Ostravy prý svoje zapojení komentoval slovy: „Já vám věřím, kluci. Ale aspoň pivo z toho bude, ne?”

07) Tři tygři jsou už ze své podstaty takřka nerežírovatelní, proto se rozhodli svůj film svěřit do rukou režiséra a kamaráda Emila Křižky, se kterým divadlo Mír již dříve spolupracovalo. V obou jeho dosavadních filmech, Ruchoth Raoth a Hrana zlomu, totiž hlavní role ztvárnil Štěpán Kozub, Mír byl navíc i partnerem druhého zmíněného Křižkova filmu.

06) Jako milovník žánrových a akčních filmů se Emil Křižka vyřádil zejména u akčních scén, kterých je v JACKPOTu požehnaně. V jedné si dokonce i sám zahrál. Albert Čuba hraje ve filmu Milana, který často využívá specifická bojová umění, jako je Tenton-do, Katu, Komatsu nebo Xbox.

05) Své mnohaleté zkušenosti z bojového umění aikido zúročil ve filmu dokonce i Vladimír Polák. Tři tygři ve filmu: JACKPOT tak je pravděpodobně prvním českým celovečerním snímkem, ve kterém se tento styl proslavený zejména Stevenem Seagalem (Muž s cejchem smrti, Těžko ho zabít, Přepadení v Pacifiku) objevuje.

04) Jeden z kostýmů, které ve filmu obléká Vladimír Polák, odkazuje právě na Stevena Seagala. Když ho má na sobě, pronese větu: „Čekání na smrt je horší než smrt sama.“ Tuto repliku ve skutečnosti namluvil Jiří Štěpnička, který u nás dabuje Seagala do češtiny. Štěpnička se později objevuje v jedné scéně spolu s Polákem.

03) V úvodní scéně filmu se objevuje plakát k slavnému akčnímu filmu Drak přichází, ve kterém si zahrál legendární Bruce Lee. Na videu je zároveň položená stará VHS videokazeta s osmdesátkovým akčňákem Komando, ve kterém napjal svaly Arnold Schwarzenegger. Ten se proslavil ve filmu Terminátor, jejž také úvodní scéna Tří tygrů paroduje.

02) Vedle herců a hereček z divadla Mír si ve snímku zahrálo také několik jejich kolegů nejen z ostravských divadel – například Dušan Sitek, Sára Erlebachová, Petr Sýkora, Markéta Matulová, Michal Noga, Zbigniew Kalina, Lada Bělašková, Josef Kaluža nebo Tomáš Dianiška.

01) Film se natáčel po dobu 22 dnů především na území Moravskoslezského a Zlínského kraje: v Ostravě, Opavě, Olomouci, Bohumíně, Rožnově pod Radhoštěm. Některé scény ale vznikaly také v Praze.

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT sledujte 1. dubna od 20:15 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný