7. října 2017 09:41

Tohle je 6 nejdivnějších filmových upírů! Znáte i jiné než Edwarda?

Twilight sága: Nový měsíc - upoutávka

Všichni Edwardovi bratři.

Stmívání byl jenom začátek – Twilight sága pokračuje na Prima MAX již v pondělí ve 20.00 dílem Nový měsíc. Edwarda, nejslavnějšího upíra moderní éry, v něm mimo jiné čeká pokus o sebevraždu. Že vás podobně emařské chování u upíra překvapuje? Možná jenom proto, že neznáte ty nejdivnější upíry filmového světa!

06) Mechanický upír (Stroj času)

Ještě než nechal Guillermo del Toro porcovat upíry v sérii Blade, natočil biják, který měl upíra za hlavní postavu. Tedy, svým způsobem. Název jeho filmu Stroj času by totiž mohl dávat zdání, že se tu bude, inu, cestovat časem – titulní udělátko je ale ve skutečnosti "mechanický upír", který nositeli dopřává nesmrtelnosti, ale jen výměnou za příjem cizí krve...

05) Upír v podpaží (Rabit)

Další a ještě divnější klasika přišla na konci 70. let z dílny pověstného úchyláka Davida Cronenberga. V duchu svého oblíbeného stavění sexuálních klišé na hlavu tu Cronenberg hlavní hrdince dal do podpaží skryté "chapadlo", které v nestřeženém okamžiku vyrazilo v ústrety kolemjdoucím a sálo jejich krev!

04) Jidáš (Dracula 2000)

Sice teď trochu spoilerujeme, ale jelikož Dracula 2000 není zrovna filmem, který by patřil do zlatého fondu světové kinematografie, berte to jako kamarádskou radu. Na konci filmu Dracula 2000 se ukáže, že Gerard Butler používá jméno Drákula jenom jako okecávačku svého původního já – právě on byl totiž Jidášem, který před dvěma milénii zradil Ježíše. Kdo mohl tušit, že je trestem za bodnutí božího syna do zad nesmrtelnost?

03) Neupír (Polibek upíra)

Tohle je tak trochu divný bod, ale co jiného nakonec čekat od filmu Nicolase Cage? Ten si totiž ve filmu Polibek upíra myslí, že se změnil na upíra, ve skutečnosti však trpí jenom psychickou poruchou! Cage tak chodí New Yorkem s plastovými tesáky, chová se existenciálně a pak pokouše nevinné děvče. Tato pozapomenutá černá komedie o síle sebeklamu je testamentem toho, že i Cage umí být dobrý herec – pokud hraje šílence.

02) Vesmírný upír (Životní síla)

Na obrácené straně spektra je zde pak krásná (a po většinu scén nahá) Matilda May ve filmu Životní síla. Tenhle kříženec Vetřelce a dobového "detektivního hororu" nechá posádku kosmického raketoplánu najít hluboko v kosmu loď s vesmírnými vampýry. A jelikož astronauty samozřejmě nenapadne nic lepšího, než si nález dovézt na Zemi, nečeká diváky nic menšího než hodinu a půl trvající nahánění nahaté vampýřice po ulicích Londýna!

01) Edward (Twilight sága)

I když na slunečním světle září a namísto krve panen si dopřává... jenom panen, Edward technicky není tím nejdivnějším upírem na našem seznamu. Jak si tedy vysvětlit jeho popularitu a nutnost prvního místa? Inu, zatímco jste zbylé bizarní krvesaje dost možná uzřeli poprvé, Edward se svými vlastnostmi dobyl svět. A jestli právě to není nejdivnější, pak už nevíme, co by mělo být!

Twilight sága: Nový měsíc začíná v pondělí ve 20.00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný