10. června 2022 16:00

Marvel chystá velkou záporáckou týmovku. Kteří padouši v ní spojí síly?

Filmový vesmír od Marvelu dostane vlastní obdobu Sebevražedného oddílu. Kdo by se tohohle obřího bijáku měl zúčastnit?

Thunderbolts je slavný tým antihrdinů z komiksového univerza Marvel. Fanoušci se mohou radovat, protože jeho filmové zpracování bylo definitivně stvrzeno oznámením jeho režiséra. Bude jím Jake Schreirer, tvůrce oceňovaných klipů pro hvězdy jako Kanye West nebo Kendrick Lamar a taky filmů Robot a Frank či Papírová města.

V komiksech Thunderbolts založil Baron Helmut Zemo, kterého už známe v podání Daniela Brühla ze třetího dílu Kapitána Ameriky nebo ze seriálu Falcon a Winter Soldier. Jistým členem by byl taky generál Thaddeus „Thunderbolt“ Ross, který dal celé skupině jméno. Jeho filmový představitel William Hurt však letos v březnu zemřel na rakovinu, takže je otázkou, jak se s touto smutnou skutečností filmaři popasují.

Zjednodušeně by se dali Thunderbolts označit za jakousi obdobu Sebevražedného oddílu od konkurenčního nakladatelství DC, protože členové v nějaké fázi svého života byli padouchy a obecně to s jejich zařazením na ose dobro/zlo bývá komplikované. Jejich filmovou verzi dá zřejmě dohromady Valentina Alegra De Fontaine (Julia Louis Dreyfus), která se mihla v seriálu Falcon a Winter Soldier nebo ve filmu Black Widow.

Jelikož si Thunderbolts od svého prvního komiksového představení v roce 1997 stihli projít mnoha fázemi, není zcela jasné, které padouchy ve filmu uvidíme. Vzhledem k tomu, které postavy už Marvel představil v hrané podobě, nicméně mají slušnou šanci na účast Yelena Belova (Florence Pugh), Taskmaster (Olga Kurylenko), Winter Soldier (Sebastian Stan), John Walker (Wyatt Russell) nebo Ghost (Hannah John-Kamen).

Film sice oficiálně přešel do fáze příprav, stále však nemá ani přibližné datum uvedení a není součástí aktuální ohlášené čtvrté fáze MCU. Nečekejte ho tedy dřív než v roce 2024.

Zdroj: Deadline

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný