9. října 2023 00:14

5 nejlepších terminátořích komiksů: Duely se Supermanem, RoboCopem a Predátorem jsou jen začátek!

Kde může Terminátor brát inspiraci pro filmy?

Konec se už zase blíží – Terminator Genisys začíná na Prima COOL v neděli večer. Arnold Schwarzenegger se po letech vrací jako Terminátor, toho času však sloužící jako opatrovník Sarah Connor (Emilia Clarke aka Daenerys ze Hry o trůny). Genisys totiž celou sérii zase o něco více zašmodrchává a upravuje původní příběh o nové časové variace. Takový je však již osud terminátoří ságy – jak totiž ilustruje patero vybraných komiksů, původní jednoduchá story si přímo říká o drastické překopávání!

Superman vs. The Terminator: Death To The Future

Na první pohled vypadá zápas Terminátora se Supermanem jako rychlá záležitost. V praxi to ale v komiksu Death To The Future nebylo zas tak jednoznačné. Supiš je tu teleportován do apokalyptické budoucnosti a musí bojovat s vlnami robotů – aby to ale neměl moc lehké, Skynet tu posílá do minulosti jednu eskadru robotů po druhé, takže musí hrdinové jako Lois Lane nebo Supergirl chránit Johna Connora. V budoucnosti se navíc Superman musí vyrovnat i se sokem sobě rovným – kyborgovaným Supermanem, který má srovnatelné schopnosti!

RoboCop versus The Terminator

Současný stav sérií RoboCop i Terminátor není úplně nejlepší – možná by se však mohly inspirovat ve svém komiksovém setkání! Skynet tu posílá tři Terminátory nazpět časem, aby ochránili RoboCopa. Právě jeho technologie totiž (alespoň v této story) napomůže ke vzniku Skynetu. Když se ale robopolda dozví o své roli v budoucí válce, rozhodne se vrátit úder – sám naopak postaví armádu vlastních strojů a cestuje do postapokalyptické budoucnosti, aby zničil Skynet. Na co ještě čekáš, Hollywoode, tohle je pokračování obou sérií, které chceme vidět!

Aliens versus Predator versus The Terminator

Tři jsou víc než dva, co tak může být ultimátnější než battle royale mezi triem největších monster osmdesátkové filmové sci-fi! V tomto komiksu je Skynet poražen silami Johna Connora a lidstvo se oklepává z atomové zkázy. Skynet však odmítá uznat porážku, schová své poslední síly a vyčkává celá staletí na novou šanci. Když lidstvo ve vesmíru narazí na Vetřelce, vytvoří nové hybridní terminátory z lidské a vetřelčí DNA – a aby Ellen Ripley tuto novou hrozbu porazila, musí se obrátit na pomoc třetí strany ve formě Predátorů. Pro ty představují terminátorovetřelci zcela novou výzvu – stejně jako pro komiksové fajnšmekry!

Terminator: 2029 & 1984

Ne všechny komiksové nápady z terminátoří stáje jsou ale crossovery. Komiks s podtitulem 2029 & 1984 je tak trochu podobný Genisys, soustřeďuje se však na vícero podob Kylea Reese. Ačkoli byl Kyle v prvním filmu zabit, v tomto komiksu z alternativní reality přežil v zajetí vlády a později i Skynetu. Když jeho starší já později najdou povstalci, je zpátky časem vyslán jeho přítel Ben, což vede k nejrůznějším časovým paradoxům a problémům. Není to jediná paralela s Genisys, rozhodně tu však je dost materiálu na inspiraci pro jeden nebo i dva filmy!

Terminator: Enemy of My Enemy

Sarah i John Connorovi měli štěstí, že jim na pomoc přišel válečník a roboti z budoucnosti. Elise Fong, vědkyně, která jednoho dne vytvoří zbraň, která bude použita proti Skynetu, ale totéž říct nemůže. Skynet proti ní pošle svého robota, ale rebelové ji nepošlou na pomoc nikoho. Její jedinou nadějí je tak bývalý agent CIA Farrow Greene, který má však sám vícero úmyslů. Enemy of My Enemy je zajímavým náhledem na to, co lze také s terminátoří story udělat, aniž by součástí příběhu nutně musela být všechna klišé z jedničky a dvojky.

Terminator Genisys začíná na Prima COOL v neděli ve 23:25.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný