6. listopadu 2016 20:17

Terminátor 3 pokračuje Matrixem: 10 filmových pecek, které na sebe skvěle navazují

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka - upoutávka

Protože celek je víc než součet částí.

Na sobotní večer máme na COOLu připravené nečekané kombo – nejprve se můžete od 20.00 rozněžnit s dětskou fantasy třetích Letopisů Narnie, jenom abychom pak všechna její poselství rozhasili s apokalyptickým Apocalyptem od 22.35! Tematická linka mezi oběma filmy nad povahou světa vám projasní celý večer – tedy pokud jste cynici. Tím však nemusíte skončit! Vybrali jsme pět diametrálně odlišných filmových párů, které se dokonale doplňují jako první a druhý díl téhož příběhu.

District 9 + Den nezávislosti

Jestli ve filmovém světě postrádáme jedno vymodlené pokračování, pak je to právě sequel Districtu 9. Film o lidské šikaně ufounských UPRCHLÍKŮ totiž končí na zcela jasném poselství – jeden z emzáků nám unikl, a až se vrátí, nebude to pro lidstvo věru pěkné. Důkazem místo slibů může být třebas pokračování ve formě Dne nezávislosti, alternativně třeba i Války světů, pokud lidem nechcete moc fandit. Je-li libo vše trochu naředit, můžete si mezi oběma díly pustit „mezidíl“ Světová invaze: Bitva o Los Angeles, v níž se design emzáckých lodí nachlup blíží tomu z Distriktu, a v Los Angeles navíc Den nezávislosti tolik času nestráví.

Konference ve Wannsee + Atentát

Jedním z nejdepresivnějších bijáků vůbec je HBO videofilm jménem Konference ve Wannsee, v němž po 90 minut v reálném čase sledujete, jak parta největších nácků v čele s Reinhardem Heydrichem plánuje vyhlazení… inu, prakticky všech krom nich samotných. Film kopírující skutečnou konferenci z druhé světové totiž končí na smutné notě – nejenže se jim Konečné řešení zčásti povede a zemřou miliony civilistů, ale navíc většina viníků uteče spravedlnosti! Kdo však naváže na Wannsee starým českým atentátem o tom, kterak Heydricha do pekel odpálí československé komando výsadkářů, bude usínat mnohem lépe. A pokud nemáte Atentát, můžete vlastně ingredienci nahradit libovolnou jinou náckozabijačkou – sáhnout lze po Hanebných panchartech nebo letošním Antropoidu.

Kontakt + Hvězdná brána

Chytré filmy, které se do detailů zabývají logickými implikacemi mimozemského kontaktu a nuancemi mezinárodního práva a kultury v jeho kontextu, máme fakt rádi. Taky máme ale vlastně rádi filmy, v nichž Kurt Russell mrkne na ufounského strážného, řekne „Jak se vede?“ a vpálí mu do břicha dávku z MP5. Proč to tedy nezkombinovat? Kontakt do nejmenších detailů řeší zachycení mimozemského signálu a stavbu obří teleportační mašiny. Z cesty do vesmírných dálav toho však na konci záměrně moc neukazuje. Naštěstí tu máme „pokračování“, v němž se na novou misi vydá tým pod vedením plukovníka O’Neila! Hvězdná brána navíc kreativně řeší hlavní morální dilema kontaktu, totiž otázku, jestli existuje Bůh – odpověď zní: „Ano, ale když jde v noci na záchod, svítí si očima...“

2012 + Vodní svět

Uznáváme, že není mnoho dobrých důvodů, proč si pustit zrovna TOHLE kombo filmů, v páru však 2012 a Vodní svět fungují dost dobře! Zatímco konec 2012 totiž implikuje, že se několik tisíc přeživších lidí na megaponorkách může těšit na šťastnou budoucnost (co na tom, že zemřelo 7 miliard lidí?), teprve díky kombinaci s Vodním světem působí 2012 řádně katastroficky. Žádný hepáč se nekoná, námořníci budou jako v Bibli po generace hledat suchou zaslíbenou (suchou) zem – konečně depka, jak má být!

Terminátor 3 + Matrix

Také jste vždy cítili, že Terminator: Salvation není tím pravým pokračováním kultovní ságy Terminátor? Nevadí! To nejlepší pokračování totiž natočili o víc jak 10 let dřív sourozenci Wachovští. Matrix má vše, co člověk chce od souboje maniakálních robotů s lidmi, a navíc prakticky nic v prvních třech filmech nepopírá možnost, že Skynet zavírá lidi do virtuální reality. Pravda, trilogie Matrix sama o sobě nemá zrovna uspokojivé zakončení – dejte nám však vědět, jaké „náhodné pokračování“ by pro změnu mohlo navazovat na první Matrix! Anebo obecně na kterýkoliv jiný film!

Narnijská Plavba Jitřního poutníka začíná na Primě COOL v sobotu ve 20.00, Apocalypto pak tamtéž ve 22.35!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný