1. srpna 2022 12:15

Sylvester Stallone zuří. Ukradli mu Rockyho a chystají nový film bez něj

Představitel legendárního boxera těžce snáší, že nemůže ovlivnit další filmový osud světa Rockyho Balboy.

Boxerská franšíza Rocky se dočká dalšího rozšíření. Kromě třetího Creeda, který dorazí do kin na jaře 2023, se totiž chystá i spin-off jeho úhlavního nepřítele Ivana Draga. Měl by vyprávět o osudu Draga po jeho porážce ve čtvrtém Rockym a o událostech, které vedly k jeho návratu ve druhém Creedovi, tehdy už v roli trenéra jeho syna Viktora.

Zatím není jasné, zda se do rolí otce a syna vrátí Dolph Lundgren (Expendables, Univerzální voják) a Florian Munteanu (Shang-Chi a legenda o deseti prstenech, Borderlands). Známý už je však scenárista Robert Lawton (Crave, Sex & Sushi) a hlavně výrazný nesouhlas, který se vznikem filmu vyjádřil tvůrce, autor a hlavní představitel celé série Sylvester Stallone.

Hollywoodská hvězda totiž nevlastní ke značce Rocky (ani jejím odvozeninám) žádná práva, což podle Stallonových vlastních slov „sžírá jeho duši“,a nedávno se proto na sociálních sítích obrátil na jejich majitele Irwina Winklera v dnes už smazaném příspěvku: „Poté, co Irwin mohl 47 let ovládat Rockyho, a teď i Creeda, bych rád získal alespoň něco málo z práv zpět, než je předá pouze svým potomkům. Myslím, že by to bylo od třiadevadesátiletého gentlemana férové gesto.“ Příspěvek byl doplněn obrázkem Winklera, na němž připomínal hada.

Když se Stallone dozvěděl, že Winkler bez jeho souhlasu chystá film o Dragovi, donutilo ho to ještě přitvrdit: „Další zrada... právě jsem zjistil.... IRWIN WINKLER, tento UBOHÝ 94 let starý PRODUCENT a jeho HLOUPÉ A NENASYTNÉ DĚTI Charles a David, opět berou KOSTRU další skvělé postavy, kterou jsem vytvořil, aniž by mi to alespoň oznámili... OMLOUVÁM SE všem FANOUŠKŮM, nikdy jsem nechtěl, aby postavy z ROCKYHO byly takto zneužívány těmito parazity...“

V závěru příspěvku taky připomněl, že vždy choval jen respekt k hereckému představiteli Ivana Draga, tedy Dolphu Lundgrenovi, který účinkuje i v další Stallonově franšíze Expendables, jenže taky se vůči němu ohradil: „NIKDY mi ale neřekl o tom, co se děje za mými zády s postavou, kterou jsem vytvořil pro něho!!! OPRAVDOVÍ PŘÁTELÉ jsou vzácnější než zlato.“

Někteří fanoušci Rockyho už dokonce odstartovali on-line petici, aby Stallone získal nad franšízou plnou kreativní kontrolu a vyzývají k bojkotu chystaného spin-offu. Až dosud se Stallone s Winklerem vždy dokázal domluvit, ačkoli to podle jeho slov nebylo vždy lehké. Třeba za scénář a hlavní roli v prvním Rockym (1976) dostal 75 tisíc dolarů plus podíl ze zisku, který mu nakonec vynesl zhruba 2,5 milionu dolarů.

V navazujících filmech Stallone vždy došel k dohodě na solidním finančním ohodnocení i tvůrčí kontrole. Časy se však evidentně změnily. Třetí Creed bude prvním filmem franšízy, v němž se Stallone neobjeví a nepodílel se na něm ani kreativně. O vzniku nového spin-offu s Dragem ani nemluvě.

Zdroj: Deadline, LAD Bible

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný