22. ledna 2018 18:50

Street Fighter vs. Mortal Kombat: 6 nejlepších videoherních rubaček všech dob

Street Fighter: Poslední boj - upoutávka

Které kombo je vaše nejoblíbenější?

Čtvrteční večer bude na COOLu (od 22.20) patřit kultovnímu bijáku Street Fighter: Poslední boj. Jean-Claude Van Damme se v klasickém videoherním filmu z roku 1994 představí jako plukovník Guile stojící proti šíleně diktátorskému generálu Bisonovi! Snímek na motivy stejnojmenné hry připomíná, že řezací hry možná nemají zrovna nejkvalitnější zápletky. O to více to však umí dohnat jinde. Třeba jako šestero těch nejslavnějších!

06) WWF WrestleMania

Polovina 90. let byla semeništěm kvalitních rubaček a WWF WrestleMania mezi nimi (čistě co do mechanik) patřila spíše do lepšího průměru. Titul je však dodnes populární kvůli jedné podstatné věci – humoru. WrestleMania se brala ještě méně vážněji než její konkurence, navíc se nebála nechat po obrazovce běhat skutečné živé (kamerou zdigitalizované) herce – šlo tak mnohdy o populárnější volbu než používali jiní konkurenti!

05) Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes

Polovinou zábavy mlátiček je identita těch, kteří se mezi sebou zrovna řežou – když se tak v Marvel vs. Capcom 2 mezi sebou sešli hrdinové capcomovek a marvelovští borci, bylo jasné, že bude na úspěch zaděláno. Nešlo o první ani druhý, nýbrž dokonce čtvrtý díl dané ságy – pro velmi dobré vypilování je však Mavel vs. Capcom 2: New Age of Heroes i po 18 letech od vydání stále kultovní zásek, který byl portován na mobilní zařízení ještě před šesti lety.

04) Tekken 3

Popojedem ke klasickým rubačkovým jménům – a hned prvním bude na našem seznamu třetí Tekken. Vymazlený titul, obecně považovaný za jednu z nejlepších her dějin svého času, prodal neuvěřitelných 8,5 milionů kopií a výrazně napomohl prodejům prvního PlayStationu. Čistě co do úspěchu jde o druhou nejprodávanější rubačku vůbec. Ale ještě nejsme ani na bedně!

03) Super Smash Bros. Melee

Čeká nás totiž ještě jedna připomínka, že je setkávání různých hrdinů živou vodou herních rubaček. V Super Smash Bros. Melee si takto dají do nosu třeba Mario s Bowserem nebo Link a Peach! Pokud vám tahle jména nic moc neříkají, nejspíše jste se právě nadšením nepočůrali – zejména v Asii jde však o natolik populární bojovku, že je její jméno silné až do dnešních dnů.

02) Mortal Kombat II

Přežijí však jen ti nejsilnější – a proto je čas na Mortal Kombat II. Pro mnohé se rok 1993 nesl v duchu vydání Dooma. Na paty mu však v popularitě šlapal právě druhý Mortal Kombat, a to jak svou popularitou (nejprodávanější mlátička historie), tak i kontroverzí. Z popularizace herního násilí je často viněn právě DOOM, Mortal Kombat II však sám přiložil ruku k dílu víc než dost. Hra se však neproslavila jenom bitkami, ale zejména dokonale vyladěnými mechanikami a postavami. Stejnojmenný film jí pak jedině pomohl k dalším cenným fanouškům.

01) Street Fighter II

Je to o prsa prince Gora, ale na trůn krále může usednout jenom konkurenční druhý Street Fighter. Fatalitku kolegům udělil jak tím, že byl první (vyšel v roce 1991), tak i enormními výdělky. Hra stihla ještě éru arkádových automatů a spolu s PC verzí utržila neuvěřitelných 10 miliard dolarů neboli kolem 15 % ročního českého rozpočtu. Položila navíc základy mnoha následovníků a jako taková se zapsala zlatým písmem do celých dějin svého žánru.

Street Fighter: Poslední boj začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22.20.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný