25. ledna 2022 15:45

Stmívání 5: Pattinson se prý vrátí jako Edward pod jednou velkou podmínkou

Že by se po dekádě od druhého Rozbřesku začalo znovu stmívat? Jednání s hvězdným Robertem Pattinsonem o jeho návratu do role Edwarda se údajně rozbíhají...

Robert Pattinson znovu ve Stmívání? Tahle kapitola jeho života se zdála být už zcela uzavřená, ovšem fanoušci upírských romancí v sobě přece jen mohou živit drobnou naději. Filmový insider Daniel Richtman, který sdílí drby a novinky z filmového světa a někdy se i skutečně trefí, totiž napsal, že Pattinson možná jedná se studiem Lionsgate, jež práva na ságu Twilight vlastní.

Podle Richtmana má však Pattinson jednu podmínku – jednoduchou i složitou zároveň: Chce opravdu spoustu peněz. Tím však v tuto chvíli zveřejněné informace končí. Není jasné, zdali tyto debaty zahájil sám Pattinson nebo studio Lionsgate; stejně tak se neví, o jak velkou částku by se mohlo jednat.

A proč se o obnovení Stmívání vůbec hovoří? Spisovatelka Stephanie Meyer, která je autorkou knižních předloh, totiž v roce 2020 vydala knihu Midnight Sun (v českém překladu o rok později jako Půlnoční slunce). Ta se vrací k událostem prvního Stmívání, ale vypráví je z pohledu Edwarda, tedy Pattinsonovy postavy. Mohlo by se tak jednat o smysluplný základ pro rebootování série, navíc i s přihlédnutím k faktu, že Meyer pracuje i na dalších knihách.

Přestože Pattinson zaujal už svou účastí ve čtvrtém díle Harryho Pottera, až sága Stmívání o tři roky později (tedy v roce 2008) z něj učinila hvězdného lamače dívčích srdcí. V poslední dekádě se mu však podařilo ze škatulky hezouna vycouvat a připsal si množství velmi zajímavých rolí, a to především v nezávislých produkcích. Díky nim se dostal třeba až k jedné z hlavních rolí v megalomanském Tenetu od Christophera Nolana a také je z něj nový Batman.

Dokázali byste si Pattinsona představit v resuscitovaném Stmívání?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný