Batman

Batman (film 2022) | Robert Pattinson

Nový Batman půjde do kin 3. března 2022 a hlavní roli si v něm zahraje Robert Pattinson. Co všechno o tomhle projektu zatím víme?

První český trailer nového Batmana:

O čem bude nový Batman?

Zápletka nového Batmana zatím nebyla zveřejněna. Podle dosavadních zvěstí by však mělo jít o noirovou detektivku, která bude inspirovaná komiksem Dlouhý Halloween, v němž Batman loví tajemného sériového vraha.

Batman: Dlouhý Halloween
Autor: DC Comics Batman: Dlouhý Halloween

Kdo natočí nového Batmana?

Režisérem nového Batmana je Matt Reeves, jenž se projektu ujal v únoru 2017 a bude ho tím pádem piplat čtyři roky. Reeves má za sebou sci-fi Monstrum, horor Ať vejde ten pravý a především Úsvit planety opic a Válku o planetu opic.

Matt Reeves (a Andy Serkis) na place Úsvitu planety opic
Autor: 20th Century Fox Matt Reeves (a Andy Serkis) na place Úsvitu planety opic

Postavy (herci):

Batman (Robert Pattinson)

Ano, z upíra ze Stmívání bude Bruce Wayne! Pokud vám to nějak neštymuje, zkuste nakoukat Pattisonovy další filmy. Třeba Cosmopolis, Cesty ke hvězdám, Tuláka, Mládí vůdce, Life, Ztracené město Z, Dobrý časy, Dámu, High-Life, The Lighthouse nebo Krále.

Robert Pattinson - Batman/Bruce Wayne
Autor: eOne Films/DC Comics Robert Pattinson - Batman/Bruce Wayne

Catwoman (Zoë Kravitz)

V Selinu Kyle se promění Zoë Kravitz, dcera Lennyho Kravitze, jejíž herecká kariéra je (obzvlášť po Sedmilhářkách) čím dál tím zajímavější. Mezi její nejslavnější filmy patří X-Men: První třída, Šílený Max: Zběsilá cesta nebo Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny. V roce 2018 pak nadabovala Mary Jane v animáku Spider-Man: Paralelní světy a v roce 2017... Catwoman v celovečerním Lego Batmanovi!

Zoë Kravitz - Catwoman/Selina Kyle
Autor: HBO/DC Comics Zoë Kravitz - Catwoman/Selina Kyle

Komisař Gordon (Jeffrey Wright)

Batmanova stěžejního spojence, komisaře Gordona, se ujme Jeffrey Wright. Herecký veterán z bondovky Casino Royale, sci-fi Zdrojový kód nebo posledních tří dílů Hunger Games se přitom nebojí ani televize, jelikož se objevil ve Westworldu a v gangsterském seriálu Impérium - Mafie v Atlantic City.

Jeffrey Wright - komisař James Gordon
Autor: HBO/DC Comics Jeffrey Wright - komisař James Gordon

Alfred (Andy Serkis)

Do role Batmanova komorníka Alfreda Pennywortha by měl Reeves povolat Andyho Serkise (aka Caesara z jeho "opičích" filmů). Serkis se jinak objevil jako Ulysses Klaue ve dvojce Avengers a Black Pantherovi a je samozřejmě známý i jako Glum z Pána prstenů nebo Snoke ze Star Wars.

Andy Serkis - Alfred Pennyworth
Autor: Marvel Studios/DC Comics Andy Serkis - Alfred Pennyworth

Riddler (Paul Dano)

Novým Riddlerem chtěl být Jonah Hill, nakonec mu však Edwarda Nashtona vyfouknul Paul Dano. Toho na začátku kariéry živily komedie jako Sexbomba od vedle nebo Malá Miss Sunshine, po klasice Až na krev ale přeběhnul k vážnější látkám. Třeba ke sci-fi Looper, thrilleru Zmizení nebo podivnému Švýcaráku s Danielem Radcliffem.

Paul Dano - Riddler/Edward Nashton
Autor: Tribeca Film/DC Comics Paul Dano - Riddler/Edward Nashton

Penguin (Colin Farrell)

Studio Warner Bros. chtělo do role Penguina Jonaha Hilla. Ten však preferoval Riddlera (což mu nakonec bylo houby platné) a Oswald Copplepot tak údajně skončil v náruči Colina Farrella, jehož znáte z Fantastických zvířat, Miami Vice nebo Alexandera Velikého.

Colin Farrell - Penguin/Oswald Cobblepot
Autor: Warner Bros./DC Comics Colin Farrell - Penguin/Oswald Cobblepot

Carmine Falcone (John Turturro)

Mafiánský boss Carmine Falcone se objevil už v Batman začíná, kde si ho zahrál Tom Wilkinson. Jeho nové verze se pak ujme John Turturro, herecká legenda z Big Lebowskiho, seriálového hitu Jedna noc a většiny filmů s Transformery.

John Turturro - Carmine Falcone
Autor: HBO/DC Comics John Turturro - Carmine Falcone

Bude v novém Batmanovi Phoenixův Joker?

Joker s tváří Joaquina Phoenixe s novým Batmanem nijak nesouvisí. Drsný hit se záměrně odehrává v 80. letech, aby byly tyhle filmy od sebe co nejdál. Teoreticky bychom tak (třeba v Batmanovi 2) mohli dostat dalšího Jokera.

Joker
Autor: Warner Bros. Joker

Česká premiéra:

Do českých kin nový Batman dorazí 3. března 2022.

Batman: Dlouhý Halloween
Autor: DC Comics Batman: Dlouhý Halloween

Články:

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!