27. září 2019 17:58

Spider-Man se vrací k Marvelu! Bude pokračovat ve světě Avengers a dostal třetí sólovku

Nakonec to dopadlo dobře!

V srpnu jsme se dozvěděli, že Spider-Man končí ve filmovém vesmíru s Avengers. Studio Sony si postavu vzalo zpátky a chtělo ji dát do svých vlastních komiksovek (Venom 2 atd.), což by znamenalo, že už se nikdy neobjeví po boku Doctora Strange, Thora nebo Black Panthera. Po měsíci se však studia Disney a Sony usnesla na nové dohodě, která hojně diskutovaný „rozvod“ ruší.

Spider-Mana čeká 21. července 2021 třetí sólovka, na níž bude pracovat Kevin Feige – a tedy celý tvůrčí tým, který dal dohromady 23 filmů z provázaného marveláckého světa. Zároveň se bude Spidey i nadále objevovat v ostatních marvelovkách (zatím byl ve trojce Kapitána Ameriky a v Avengers 3 a 4), které se tak nebudou muset tvářit, že Iron Manův mladý nástupce zničehonic zmizel.

V čem je háček? Bohužel, nebo bohudík (to už je na vás) v tom, že se Spider-Man bude objevovat i v pavoučích komiksových filmech od Sony, na které tvůrci takzvaného MCU nedohlížejí. To znamená třeba Venoma 2, kterého stejně jako jedničku píše Kelly Marcel (scenáristka Padesáti odstínů šedi), a další bijáky o spider-manovských záporácích, o kterých jste možná ani neslyšeli.

Bude v tom guláš? Bude. To je teď ale většině lidí jedno, hlavně že Spider-Manovi i nadále šéfuje Feige!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný