28. června 2019 12:43

Viděli jsme nového Spider-Mana! Kdo na něj musí do kina a kdo může zůstat doma?

Marvel servíruje pokračování Spider-Man: Homecoming. Jak se povedlo Daleko od domova?

Spider-Man jede na prázdniny! Ve své druhé sólovce z MCU se Peter Parker (Tom Holland) vydává na výlet do Evropy, kde se jeho cesta zkříží s nebezpečnými Elementály, s Nickem Furym (Samuel L. Jackson) a s tajuplným Mysteriem (Jake Gyllenhaal). Měli byste na jeho nový film vyrazit do kina? Máme pro vás dva rozdílné názory, po kterých byste však (paradoxně) měli mít jasno o tom, jestli máte znovu utrácet u Marvelu.

Karel Ryška / Prima COOL

První Spider-Man z MCU se mi moc nelíbil a s dvojkou to mám dost podobné. Možná je to tím, že jsem zaseklý u geniálního Spider-Mana 2 od Sama Raimiho, který uměl být stejně zábavný jako osudový (a navíc měl parádní akční scény). Daleko od domova je totiž oproti němu dost líné pokračování, které zabíjí spoustu času ukazováním evropských památek a řešením problémů školáků, na nichž mi upřímně moc nezáleželo. Co spidermanovské dobrodružství, které se odehrává „v pauzách mezi cestováním“? Ani to není zrovna výjimečné. Většina akce je jen digitální fackování a samotný padouch je horší než Vulture z jedničky, takže tu člověk ocení jen výkon Tom Hollanda, který to ale celé nezachrání. Snad bude trojka výrazně povedenější. Potitulkové vnadění na budoucnost je totiž na celém filmu zdaleka nejlepší!

Hodnocení: 6/10

Ondřej Mrázek / Prima COOL

Jednička Spider-Mana pro mě představuje v podstatě dokonalý mix dramatu, komedie pro mladistvé a komiksového blockbusteru, kterému ještě navíc kraluje jeden z nejlepších záporáků, jaké MCU doteď nabídlo. Dvojka s podtitulem Daleko od domova pak na tomhle všem staví, je větší, akčnější (konečně někdo překonal boží scénu s Darth Vaderem na konci Rogue One), ale taky komplikovanější. Díky slušné délce však zbyde čas i na komornější momenty, romantiku a taky humor. Jestli vám to sedlo poprvé, sedne vám to znova. Jediné, co se tak od posledně trochu zhoršilo, je záporák. Leccos ale zachraňuje sympatický Jake Gyllenhaal, který si zahrál Spider-Manova nového kolegu Mysteria, a po osudovém Endgame je to zkrátka vítaná letní dovolená, na kterou si s radostí ještě párkrát do toho kina zajdu.

Hodnocení: 9/10

Co si z takhle rozdílných názorů máte odnést? Nám to přijde dost jasné. Pokud se vám líbil první Spider-Man s Tomem Hollandem, budete nadšení i z druhého. Pokud vám jednička nesedla... dvojku můžete klidně vynechat.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný