14. prosince 2021 18:36

První reakce českých diváků na nového Spider-Mana: Je to nejlepší komiksový film roku?

Slavný pavoučí muž a dobrý soused se dočkal třetího vlastního filmu. Hrdina s tváří Toma Hollanda se tentokrát ocitá Bez domova – a my o novém Spider-Manovi přinášíme čerstvé první dojmy.

Kampaň před završením trilogie o Spider-Manovi nalákala většinu fanoušků na spoustu starých známých – a to jak z řad záporáků, tak i potenciálních dalších figur. Výsledek mohl dopadnout všelijak: od postavami přesyceného mišmaše až po zábavný a smysluplný fan-servis. A můžeme spokojeně konstatovat, že naše dojmy se přiklánějí k druhé, o poznání radostnější variantě.

Petr Semecký / Prima ZOOM

Marvel doručil, co lidem ani neslíbil. Ať už jste po trailerech na nového Spideyho očekávali cokoli, hoďte to za hlavu a jděte do kina. Na tuhle novinku od Marvelu vás totiž nic nedokáže připravit a režisér Jon Watts ve spolupráci se scenáristy začne obratem ládovat emocionální, dramatické i akční veletoče v množství více než ohromném. Prvních 30 minut je nefalšovaná deprese, která vás donutí dokonale pochopit Peterovo strádání po ztrátě identity. Akční scény s pěticí padouchů jsou strhující a hlavně nesmírně nápaditou podívanou, která navíc není jen vyprázdněným eskapismem beze smyslu. A dvojité finále patří mezi naprosté lahůdky v historii marvelovských příběhů.

Jestli jste slzeli u Avengers: Endgame, mějte s sebou nová balení kapesníků, protože Tom Holland a jeho parťáci z řad hrdinů i padouchů dokážou prodat každičkou emoci a doručí dramatický, srdcebolný, odkazy pro fandy narvaný blockbuster, u kterého si vydechnete až u závěrečných titulků. A po nich vás čeká ještě jedno překvapení. Nejlepší komiksovka roku a zaručeně nejlepší Spider-Man vůbec.

Hodnocení: 10/10

Milan Rozšafný / Prima Lajk

Třetí Spider-Man se mohl stát pro fanoušky komiksáren jak předčasným vánočním dárkem, tak přeplácanou podívanou s až příliš velkým počtem záporáků. Nyní si už ale můžeme v klidu oddechnout, dočkali jsme se totiž té první možnosti! První hodinka sice ještě má své scenáristické mouchy a asi by se obešla bez některých humorných vložek, poté se ale rozjede totální komiksová jízda, která nedá divákovi vydechnout. A v závěrečné třetině i několikrát vytáhnete kapesník.

Spider-Man: Bez domova je natřískaným blockbusterovým nářezem, jenž skvěle pracuje se záporáky i ostatními postavami, servíruje nejedno překvapení a na konci dokáže ždímat emoce na naprosté maximum. Třetí Spidey je zkrátka výtečným a řemeslně precizním vyvrcholením trilogie, které budete chtít co nejdřív vidět znovu. A pak možná (minimálně) ještě jednou.

Hodnocení: 8/10

Mojmír Sedláček / Prima COOL

Máte radši trilogii Sama Raimiho z počátku milénia, dvojici filmů Amazing Spider-Man o dekádu později, anebo zcela nové uchopení pavoučího chlapce pod záštitou marvelovského univerza? V tomto případě si není třeba vybírat. Přestože novinka s podtitulem Bez domova završuje trilogii, v níž Petera Parkera hraje sympatický Tom Holland, i příznivci starších komiksáren si přijdou na své. Široké spektrum starých známých je však do aktuálního příběhu zakomponováno velmi sympaticky a funkčně.

Právě otevření portálu do paralelních světů, které za znovuobjevením bývalých Spider-Manových soků stojí, je přitom šikovným způsobem, jak se do slavné minulosti vrátit. Oproti zvyklostem tedy nejde o ohranou záchranu světa, nýbrž o vypořádání se s nemesis vlastní (ačkoli alternativní) minulosti. A to je rozhodně funkční téma, které dokáže z diváků vydolovat nadstandardní dávku emocí. Za návštěvu kina tedy netrpělivě očekávaný blockbuster rozhodně stojí.

Hodnocení: 7/10

Spider-Man: Bez domova bude k vidění v kinech od 16. prosince. Vyrazíte na něj?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný