21. prosince 2021 01:30

Co znamenají potitulkové scény nového Spider-Mana? První fanoušky naštvala, druhá potěšila

Na konci filmu Spider-Man: Bez domova jsou dvě potitulkové scény, které byste neměli minout.

Zkušeného diváka komiksových filmů rozhodně nepřekvapí, že i nový Spider-Man obsahuje dvě potitulkové scény. Pokud se tedy z nějakého důvodu nechcete proklestit dvěma a půl hodinami filmu (což by ale byla podle našich prvních dojmů i recenze docela škoda), můžete v tomhle článku přečíst, co se v nich stane – ale pozor, samozřejmě musíme varovat před spoilery, takže dál čtěte jen na vlastní nebezpečí!

Odvolání příslibu

Na začátku závěrečných titulků se objeví starý známý – Venom. Na konci jeho nedávného filmu s podtitulem Carnage přichází se masožravý vesmírný symbiont dostal ze svého separátního vesmíru až do světa našich Avengers. Fanoušci se tak začali těšit na jeho konfrontaci se Spider-Manem, oblíbenou to součást komiksového kánonu. Jenže Venom se v celém filmu Bez domova neobjeví a je mu věnována pouze závěrečná titulková sekvence.

V té se ukazuje, že se Eddie Brock (Tom Hardy) se ocitl ve světě Avengers, ovšem kdesi v tropickém ráji, stranou od veškeré akce. A tak popíjí koktejly a snaží se pochopit situaci kolem paralelních světů. Než se mu to však podaří, je pomocí kouzla Doctora Strange ze závěru filmu odvelen zpět do své reality.

Ano, to znamená, že Venom do nového filmu vůbec nezasahuje. Marvel jen prostřednictvím dvou potitulkových scén naznačil, že na jeho konfrontaci se Spider-Manem teoreticky může dojít. A vzhledem k černé kapce, která po symbiontovi zůstala ve světě Avengers, se Venom může výhledově představit i v jiném hostiteli, než je Tom Hardy. Těžko však říct, zdali takový náznak komiksové fandy úplně potěší…

Multiverzum po titulcích

Druhá scéna, jež proběhne až po skončení závěrečných titulků, je ještě pragmatičtější. Nejedná se totiž o scénu v pravém slova smyslu, nýbrž o teaser na druhý celovečerák s Doktorem Strangem v hlavní roli. Ten má prozatím nepřeložený název Doctor Strange in the Multiverse of Madness, objeví se v něm i Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) a jeho propojení s aktuálním Spider-Manem je nasnadě.

V příběhu pavoučího muže jsme svědky toho, jak lze pracovat s paralelními světy, jež měly své místo už v seriálech WandaVision, Loki a What If...?. Navíc postava Doctora Strange je s tímto atraktivním konceptem úzce spojena a jeho dalšího rozšíření se dočkáme právě v jeho druhé sólovce, která půjde do kin v květnu 2022.

Je tedy nad slunce jasné, že se celé marvelovské univerzum opravdu ubírat tímto směrem – a fanoušci se mohou radovat (i bát), že se v dalších filmech může stát úplně cokoliv…

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný