1. února 2022 12:30

Proč v novém Spider-Manovi není Iron Man? Scenáristé vysvětlili, jak se měl vrátit a proč to nevyšlo

Jak to bylo s návratem Iron Mana ve filmu Spider-Man: Bez domova?

Iron Man v podání Roberta Downeyho Jr. patřil dlouhé roky k hlavním tahákům filmů od Marvelu. Svou popularitou pomáhal nakopnout sólovky Hulka nebo právě restart Spider-Mana s Tomem Hollandem. Oba hrdinové působící v Avengers k sobě měli velice blízký vztah připomínající otce a syna, takže není divu, že se mluvilo o tom, zda se Iron Man neobjeví i v aktuálním pavoučím dobrodružství s podtitulem Bez domova.

Prozradila to dvojice scenáristů filmu Chris McKenna a Erik Sommers v podcastu Q&A. „Opravdu jsme chtěli, aby došlo k jejich opětovnému setkání, které by přineslo mnoho emocí,“ vysvětlili. Iron Man sice zemřel v závěru filmu Avengers: Endgame, jenže příběh nového Spider-Mana umožnil jeho návrat. Otevřela se totiž brána mnohovesmíru, kterou mohli projít všichni, kdo věděli, že Spider-Man je Peter Parker – tedy i Tony Stark neboli Iron Man.

Jenže plány scenáristů musely vzít za své. „Podle vedení Marvelu něco takového nepřipadá v úvahu. Nechtějí už se dál vracet k Iron Manovi a připomínat ho, cílem je posunout se dál,“popsali McKenna a Sommers situaci. Navíc sám Robert Downey Jr. zdůraznil, že je po Engame jeho účinkování v marvelovkách uzavřeno.

Podobným způsobem jako u Spider-Mana bude vystavěn i příběh nadcházející marvelovky Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, která zamíří do kin už v květnu 2022. Proslýchá se, že by se v ní měl objevit právě Iron Man, ale v dost jiné podobě, než jakou diváci očekávají.

Dali byste si návrat Iron Mana, nebo už je pro vás taky uzavřenou kapitolou?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný