1. února 2022 12:30

Proč v novém Spider-Manovi není Iron Man? Scenáristé vysvětlili, jak se měl vrátit a proč to nevyšlo

Jak to bylo s návratem Iron Mana ve filmu Spider-Man: Bez domova?

Iron Man v podání Roberta Downeyho Jr. patřil dlouhé roky k hlavním tahákům filmů od Marvelu. Svou popularitou pomáhal nakopnout sólovky Hulka nebo právě restart Spider-Mana s Tomem Hollandem. Oba hrdinové působící v Avengers k sobě měli velice blízký vztah připomínající otce a syna, takže není divu, že se mluvilo o tom, zda se Iron Man neobjeví i v aktuálním pavoučím dobrodružství s podtitulem Bez domova.

Prozradila to dvojice scenáristů filmu Chris McKenna a Erik Sommers v podcastu Q&A. „Opravdu jsme chtěli, aby došlo k jejich opětovnému setkání, které by přineslo mnoho emocí,“ vysvětlili. Iron Man sice zemřel v závěru filmu Avengers: Endgame, jenže příběh nového Spider-Mana umožnil jeho návrat. Otevřela se totiž brána mnohovesmíru, kterou mohli projít všichni, kdo věděli, že Spider-Man je Peter Parker – tedy i Tony Stark neboli Iron Man.

Jenže plány scenáristů musely vzít za své. „Podle vedení Marvelu něco takového nepřipadá v úvahu. Nechtějí už se dál vracet k Iron Manovi a připomínat ho, cílem je posunout se dál,“popsali McKenna a Sommers situaci. Navíc sám Robert Downey Jr. zdůraznil, že je po Engame jeho účinkování v marvelovkách uzavřeno.

Podobným způsobem jako u Spider-Mana bude vystavěn i příběh nadcházející marvelovky Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, která zamíří do kin už v květnu 2022. Proslýchá se, že by se v ní měl objevit právě Iron Man, ale v dost jiné podobě, než jakou diváci očekávají.

Dali byste si návrat Iron Mana, nebo už je pro vás taky uzavřenou kapitolou?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný