28. prosince 2021 11:15

Proč Spider-Man v předchozích filmech ignoroval dva slavné záporáky? Známe logický důvod

Aktuální hit Spider-Man: Bez domova vrátil do hry řadu osvědčených padouchů, kteří v dřívějších filmech Spideymu notně zatápěli. Proč ale Marvel s použitím Doctora Octopuse a Green Goblina až dosud váhal?

S aktuálním hitem Spider-Man: Bez domova se šéf Marvel Studios Kevin Feige trefil stoprocentně do černého. Na hodnotícím webu Rotten Tomatoes se snímek momentálně pyšní 98% diváckým hodnocením, což je nejlepší výsledek v historii. A co je podstatnější, velké úspěchy slaví i v kinech, kde během prvních dvou týdnů vydělal přes miliardu dolarů – a to jako první titul od začátku pandemie.

Divácké nadšení jistě plyne i z návratu osvědčených tváří. Kampaň lákala především na pětici záporáků, kteří se objevili v předchozích spider-manovských titulech z let 2002 až 2014. Z nich si ve finálním prostoru nejvíce místa uzmuli Doctor Octopus a Green Goblin v podání Alfreda Moliny a Willema Dafoea. Ti se představili v prvních dvou filmech s Tobey Maguirem v letech 2002 a 2004, od té doby však o těchto věhlasných protivnících pavoučího muže nebylo vidu ani slechu. Feige v rozhovoru ke spider-manovské novince vysvětlil, proč jsme se jich dočkali až nyní.

Feige totiž od začátku chtěl, aby se nově pojatý Spider-Man v rámci MCU odlišoval od svých dvou předchozích (a přece jen stále poměrně čerstvých) reinkarnací. „Nenapadlo nás udělat nový příběh o Green Goblinovi nebo Docu Ockovi nebo někom dalším, kdo se už v předchozích filmech objevil. Proto Vulture a Mysterio byly tak klíčové postavy,“ hájil využití méně známých záporáků ve filmech Homecoming a Daleko od domova, jež aktuálnímu snímku Bez domova předcházely. „A i kdybychom tyto postavy chtěli použít – a to říkám už roky, dávno předtím, než se mě někdo začal ptát –, není možné najít lepšího Doca Ocka než Alfreda Molinu.“

„Jsem toho názoru, že obout si jeho boty by bylo velmi, velmi těžké. A svým způsobem by to ani nebyla zábava. Kdybychom chtěli přivést Doca Ocka zpět k životu, musel by ho hrát Alfred Molina,“ zdůrazňoval Feige, který se producentsky podílel i na druhém Spider-Manovi z roku 2004, kde se nešťastná figura Otta Octavia objevila. „V rané fázi vývoje aktuálního snímku nás ale napadlo, že díky propojení s MCU existuje možnost, jak to udělat.“ A nadšení fanoušků i kritiků dokazuje, že i tento krok velebenému producentovi vyšel.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný