30. listopadu 2021 15:00

Čeká nás Spider-Man 4? Budoucnost slavného superhrdiny se prozradila už nyní

Třetí díl nové spidermanovské trilogie už je za rohem. Jestli jste si ale mysleli, že půjde o nějaké finále, tak... jste si to mysleli špatně.

Komiksovka Spider-Man: Bez domova je bezpochyby nejočekávanějším filmem zbytku letošního roku. Má totiž zakončovat novou trilogii o Spider-Manovi, skládající se ze snímků Homecoming (2017) a Daleko od domova (2019), navíc dále rozvíjenou v rámci série Avengers. Křehké spojenectví mezi Marvelem a Sony, které postavu pavoučího muže sdílejí, se tedy ukazuje jako velmi úspěšné – a navzdory tvrzením o uzavření současné trilogie se zdá, že Spider-Man v této podobě ani zdaleka nekončí.

V rozhovoru pro magazín Fandango se totiž o budoucnosti Spider-Mana rozpovídala Amy Pascal, producentka spravující právě pavoučí sérii. Očekávaným snímkem Bez domova se podle ní komerčně úspěšná etapa vůbec neuzavírá: „Nejedná se o poslední film, který máme společně s Marvelem v plánu – není to poslední film o Spider-Manovi. Chystáme totiž s Marvelem další film s Tomem Hollandem jako Spider-Manem. Dosavadní snímky jsme brali jako trilogii a nyní budeme pokračovat s dalšími třemi filmy.“

Fanoušci Oscarem oceněného animáku Spider-Man: Paralelní světy se také mohou začít velmi opatrně těšit, že by si dobrodružství Milese Moralese vychutnali i v hrané podobě. Podobně lákavě zní i spojení Spider-Mana s živelným Venomem, který se nedávno dočkal druhého vlastního filmu. „Řekla bych, že existuje obrovské množství věcí, které bychom mohli prozkoumat. Než se rozhodneme, kdo bude záporák a proti komu bude Spidey stát, je potřeba se ptát, o čem vlastně bude náš příběh? Jaký příběh Petera Parkera nebo Milese Moralese vlastně chceme vyprávět? Od toho je potřeba se odpíchnout.”

O budoucnost pavoučího puberťáka se tedy zřejmě nemusíme bát. S největší pravděpodobností bude mít nadále oblíbenou tvář Toma Hollanda a bude moci využívat plejády komiksových figur, na něž mají licenci u Marvelu i Sony. Završení současné trilogie navíc zřejmě naplno otevře možnosti multiverza, v dalších snímcích se tak může dít doslova cokoli – a s jakýmikoli postavami...

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný