30. prosince 2016 15:39

ŠOK: Tady jsou 4 důkazy, že Sněhurka je ve skutečnosti pokračování Pána prstenů!

Tahle promyšlená teorie má rozhodně něco do sebe!

Zdá se to na první pohled jako naprostá hloupost, ale když se nad tím zamyslíte, dává spojení Sněhurky a Pána prstenů smysl snad ve všech ohledech. Teorie žije svým vlastním životem už pěkných pár let a my vám přinášíme souhrn stěžejních bodů, které všechna tvrzení posilují!

1) PŘEDKOVÉ SNĚHURKY JSOU ARAGRON A ARWEN

Všimli jste si, jak úzce je postava Sněhurky spjata s přírodou? Jak dokáže promlouvat se zvířaty, která ji poslouchají a milují? Nepřipadá vám to trochu povědomé? Elfové! Můžeme přidat i to, že elfové z Pána prstenů v písni Varda oslavují „Snow-white“ a hádejte, jak se řekne Sněhurka anglicky? Navíc, úplný začátek příběhu o Berenovi a Luthien ze Silmarilionu začíná popisem královské linie z Numenoru a Gondoru – rty rudé jako růže, vlasy černé jako eben, kůže bělostná. Není pak složité představit si, že Sněhurka je vlastně pra pra pra potomkem Arwen a Aragorna!

2) TRPASLÍCI ZE STŘEDOZEMĚ

Další silný argument pro tuto teorii je úzce spjatý s trpaslíky. Nemluvíme teď o vzhledu, trpaslíci budou vždycky trpaslíci, ale o jejich jménech, na nichž si malí rozložití muži tak zakládají. Jistě, v Pánovi prstenů se jmenují honosněji nežli v pohádce o Sněhurce, ale nemyslete si, že Durin, Dvalin nebo Oin neznamená ve skutečnosti… něco trochu jiného. Podle studie o trpasličích jménech od Chestera Nathana Goulda mají tato jména význam mnohem bližší Sněhurce, než byste si mohli myslet. Durin znamená ospalý (Dřímal), Dvalin pro změnu tupý (Šmudla) a Oin je vlastně Stydlín! Chcete víc důkazů?

3) SEDM TRPASLIČÍCH PRSTENŮ

Trpaslíků bylo sedm, ať už se bavíme o Pánovi prstenů nebo Sněhurce, což je samo o sobě určitým symbolem. Můžeme ale zajít dál s tvrzením, že trpaslíci ze Sněhurky jsou vlastně posledními zástupci své rasy na zemi, kteří přežili své soukmenovce (a změnili si jména). Proč? Protože to jsou TI TRPASLÍCI, kteří měli prsteny a prsteny – jak víme – umí spoustu věcí. Bez ohledu na to, jestli z vás udělají dobrého kováře, nebo vám zaručí neviditelnost, vedlejším účinkem je delší život a to by mohlo pro tuhle sedmičku stačit natolik, aby se na sklonku své existence našli a dožili spolu!

4) ZRCADLO, ZRCADLO

A na závěr to nejdůležitější. Nikdy nikdo nevysvětlil, kdo vlastně žije v zrcadle, komu patří ta tvář? Ta, která svádí lidi, možná s nimi i do velké míry manipuluje a vlastně si nikdy nemůžeme být jistí, co udělá příště? Tak kdo by to asi mohl být? Ano!

A neříkejte, že vás to taky nenapadlo. Bez ohledu na to, že byl prsten moci zničen v Hoře osudu, Sauron si určitě promyslel všechny možné eventuality a „nějak“ přežil. Navíc, schovat se do zrcadla je vlastně jen otázkou času, než Sauron narazí na dalšího monarchu (ahoj, Isildure!), který by podlehl svodům a plnil jeho vůli!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný