29. května 2018 15:51

Poslední smrt z Avengers 3 je ještě smutnější, než si myslíte!

Proč byla smrt téhle postavy tak smutná?

Konec třetích Avengers fanoušci z hlavy jen tak nevymažou. Minimálně tedy do chvíle, než všichni uvidí konec Avengers 4. Od premiéry filmu už nicméně uteklo několik týdnů, takže budeme spoléhat na to, že film všichni viděli, a následující řádky tak nikomu nic nevyspoilerují. Pokud však přece jen patříte k těm, kteří to za sebou ještě nemají, nyní by bylo vhodné jít si přečíst něco jiného – třeba naše dojmy z nových Star Wars.

Asi si vzpomínáte, že poslední postavou, která na konci Avengers: Infinity War zemřela následkem Thanosovy genocidy poloviny vesmíru, byl Spider-Man. Jeden z tvůrců filmu, VFX specialista Matt Aiken, v nedávném rozhovoru se ScreenRant prozradil, jaký pro to byl důvod.

Spidey má výrazně odolnější tělo než třeba takový Black Panther, jakmile tedy začal proces rozpadu, jeho buňky se proti takovému konci aktivně začaly bránit. Jeho smrt byla pro film navíc dost zásadní, jelikož jí byl Tony Stark přímo svědkem a jako Peterův mentor se v tu chvíli nemohl ubránit pocitu viny. Asi nejsmutnější na tom všem nicméně zůstává fakt, že Spider-Man disponuje tzv. „Spidey sense“, jinými slovy šestým smyslem, který ho upozorní, když se začne blížit nebezpečí. Jako jediný ve filmu tak pochopil, co se vlastně děje, a že právě umírá. I z toho důvodu prosil Tonyho o pomoc, protože na tak brzký odchod nebyl připravený.

Jestli se Spider-Man vrátí, nebo ne, se dozvíme přesně za rok. Zatím nepojmenované pokračování Avengers totiž zamíří do kin již 2. května 2019. Taky se už nemůžete dočkat?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný