8. října 2021 17:45

Skřet s tváří sexuálního predátora: Čí tvář má slavný padouch z Pána prstenů?

Jeden z nejvýraznějších skřetů z Pána prstenů záměrně dostal povědomý obličej.

Skřeti měli v divácích Pána prstenů budit strach a zhnusení. Jeden z nich, morgulský velitel Gothmog, měl před kamerou obzvlášť velký prostor a právě o něm teď promluvil představitel Froda v podcastu Armchair Expert. Elijah Wood totiž prozradil, že byl skřet vymodelován, aby nápadně připomínal slavného hollywoodského producenta a dnes už taky usvědčeného sexuálního predátora Harveyho Weinsteina.

„Když nám s hereckými kolegy poprvé ukazovali masky skřetů, tak se speciálně pochlubili – a na to si vážně vzpomínám úplně živě že byla jedna hlava vymodelována podle Harveyho Weinsteina jako vzkaz, co si o něm štáb myslí,“ naznačil Wood a pokračoval: „Myslím, že je v pohodě o tom mluvit. Ten chlap je za mřížema, kašlat na něj!

Filmaři tímhle krokem podle Wooda nenaráželi na Weinsteinovu pověst, která už tedy byla v hollywoodských kruzích dost kontroverzní, ale zejména na potíže, které s ním měl režisér Pána prstenů Peter Jackson. Filmy totiž původně chystal pod hlavičkou Miramaxu založeného právě Harveym Weinsteinem a jeho bratrem Bobem.

Jackson chtěl knižní trilogii původně natočit jako dva filmy, Weinstein však trval na tom, aby vše vměstnal do jediného celovečeráku. Vyhrožoval taky Jacksonovi, že mu jeho vysněnou látku vezme a svěří ji Quentinu Tarantinovi nebo Johnu Maddenovi, který se tehdy těšil slávě za oscarový film Zamilovaný Shakespeare.

Podle Wooda pak Jackson poprosil Weinsteina, aby si mohl pro Pána prstenů najít jiného producenta, ten mu však na to dal jediný týden s tím, že nový producent musí produkovat buď všechny filmy, anebo žádný. Jackson v šibeničním termínu nikoho takového nesehnal.

Weinstein později svolil ke dvěma filmům, neřekl však Jacksonovi, že mu zkrouhl rozpočet na pouhých 75 milionů dolarů. To už režiséra natolik namíchlo, že se svým týmem nechal tajně kolovat scénář po Hollywoodu, až se ho chytil Bob Saye, zakladatel společnosti New Line Cinema, jenž kývnul na trilogii s daleko vyšším rozpočtem. A zbytek je, jak se říká, historie...

Harvey Weinstein si momentálně odpykává trest v délce trvání 23 let vězení za znásilnění a jiné delikty sexuálně násilného charakteru a čelí dalším žalobám u soudu v Kalifornii. Jde o největší případ, který odstartoval hnutí s názvem #MeToo.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný