23. srpna 2021 00:01

5 super nápadů na Simpsonovy ve filmu 2: Co takhle crossover s Futuramou?

Jak by mohl vypadat druhý celovečerní výlet do Springfieldu?

Čas od času éterem proletí zpráva, podle níž se pomaličku polehoučku chystá pokračování Simpsonových ve filmu. Od premiéry celovečerního zářezu žluté rodinky, jenž ve čtvrtek dorazí na Prima COOL, uběhla už spousta let a původní snímek vydělal haldy peněz – jeho pokračování je proto jen logické. O nápadech na dvojku se bohužel reálně nic neví, to nám však rozhodně nebrání v divokém spekulování o tom, co vše se může (a nemusí) ve dvojce ukázat!

5) Crossover s jinými animáky

První idea kráčí cestou nejmenšího odporu – od roku 1989, kdy Simpsonovi dostali vlastní seroš, se znatelně navýšil počet jiných kreslených seriálů. Griffinovi, Futurama, nejnověji i Groeningův fantasy seroš Disenchantment... to vše ruku v ruce s jinými stálicemi tvoří zlatý základ žánru. Většina jiných animáků se vlastních filmů nedočká, není k nim důvod ani publikum, jejich síla tkví především v krátkém, dvacetiminutovém formátu. Ale takoví Simpsonovi ve filmu 2... to by mohl být důvod ukázat jiné stránky téhož! Minimálně Groeningovy seriály, tedy Futurama a Disenchantment, by díky identickému grafickému stylu mohly do příběhu žluté rodinky padnout jako zadnice na hrnec! A Griffinovi mají v zádech Setha MacFarlana, který kolem sebe také má značné produkční zdroje.

Přijít tedy s podobným crossoverem alias výskytem více postav z různých seriálů by nebylo od věci. Griffinovi by mohli mít se Simpsonovými mnoho společného, zvláště pokud by potkali cestovatele z budoucnosti/jiných realit jako posádku Planet Express nebo nováčky z Disenchantment. Zatím o tom však můžeme jen snít...

4) Alternativní reality

Tak trochu podobný, ale rámcově odlišný přístup by spoléhal na odlišné evoluční etapy Simpsonových napříč historií. Věrní diváci žluté rodinky vědí, že se její podoba v průběhu let měnila. Původní koncept z The Tracey Ullman Show byl znatelně škaredější, ale také drsnější. První řady Simpsonových poté, co žluťáci dostali vlastní seriál, pak zase byly blíže realitě – řešily hlavně problémy středostavovské rodinky ukotvené v tom, co mnoho z nás doopravdy prožívá. A pak tu máme etapu, při níž Simpsonovi naopak začali prožívat zápletky bizarnější, než jsou Star Wars, anebo potkávali díl co díl různé celebrity.

V duchu Čarodějnických dílů by proto mohlo být zajímavé, kdyby se tyhle různé tváře Homera, Marge, Lízy a Barta potkaly v jediné zápletce, na niž by různé tváře Simpsonových reagovaly různě! Nultá generace by vše cynicky komentovala, první generace byla vystrašená, jestli v příběhu nepřijde o živobytí, druhá generace by si vše užívala a třetí generaci by zajímala hlavně selfie s Lady Gaga!

3) Časový posun do „přítomnosti“

Už několikrát jsme zmínili, že je absence časového posunu Simpsonů jejich velkým apelem a zároveň i největším břemenem. Je krásné si pustit náhodný díl Simpsonů a sledovat, že se nic moc nezměnilo, ale zrovna tak je trochu depresivní si uvědomit, že poprvé většina z nás Simpsonovy sledovala, když chodila do základní školy, a ti kreslení nemravové od té doby nezestárli ani o den. Na rozdíl od nás! Díly Simpsonových, které tedy posunou čas o pár let či dekád do budoucna, proto mají pozoruhodný merit. Koukat na dospělého Barta, kterak zápasí se životem rozvedeného otce, anebo Lízu, jak se snaží vybalancovat kariéru a partnerský život, bylo předmětem hned několika epizod, ale vlastně by nám vůbec nevadilo totéž sledovat v kině! Jasně, bylo by to notně vzdálené tomu, jací jsou Simpsonovi v televizi. Zároveň ale platí, že se do kina na seriál nechodíme dívat jen tak pro nic za nic. Překvapte a vyděste nás, Matte Groeningu!

2) Rodinná dovolená po celém světě

Všechny dosavadní nápady prozatím spoléhaly na výrazné narušení formulky Simpsonových. Dává to smysl – ve filmu to chce průměrnou story trochu oživit! Jenže podobné ideje jdou vlastně proti duchu toho, čím Simpsonovi v 99 % případů jsou. Relativně nenásilnou formou, jak zachovat Simpsonovy stále identické, ale oživit jejich filmové trampoty, je proto je vyslat do světa. Simpsonovi ve filmu v roce 2007 ostatně přišli s něčím podobným, také v jejich zápletce musí rodinka v části děje utéct ze Springfieldu na Aljašku.

Ale co tuto ideu vzít a otočit kolem ní většinu zápletky? Road trip Simpsonových po různých zemích světa, chtěný či nechtěný, spolu či odděleně, by měl navíc potenciál v globalizovaném světě potěšit fanoušky různých států a třeba bychom se dočkali i Homera nalévajícího se českými pivy. Zápletka by se (díky existenci klišé o různých národech) psala sama a dozajista by s ní souvisela i nemalá kontroverze...

1) Finále seriálu?

Náš poslední nápad vlastně může mít formu čehokoliv již řečeného, ale s trochu odlišnou pointou na závěr – ať už bude simpsonovský film o čemkoliv, nabídne rovněž velmi dobrou šanci seriál zakončit. Alespoň prozatím. Žlutá rodinka možná nestárne, ale její dabéři ano. Simpsonovi mají za sebou přes 30 let existence, což je dechberoucí číslo. Jejich sledovanost i relevantnost ale pomaličku, polehoučku klesá.

Potenciální druhý film by tak mohl nabídnout finální, ultimátní rozlučku s jejich generací, stylem humoru i stopou, kterou zanechali v našich srdcích. Jasně, takhle slavná značka by se dříve nebo později určitě nějak vrátila. Než by se tak ale stalo, grandiózní filmové finále by mohlo být skvělým způsobem, jak ji vyslat na odpočinek ve velkém stylu.

Co z toho se stane či nestane, ještě uvidíme. Prozatím si můžete připomenout první štaci Simpsonových ve filmu, která na Prima COOL začíná ve čtvrtek ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný