22. května 2023 15:30

Největší tajemství Rychle a zběsile 10 odhaleno. Režisér vysvětlil, jak zařídil návrat slavné postavy

Fanoušci se dočkali jednoho návratu, o kterém už si nedoufali ani snít. Jak k němu došlo?

Diváci desátého Rychle a zběsile dostali v závěru filmu jedno hodně nečekané překvapení, kterým je návrat oblíbené postavy Lukea Hobbse. Jeho představitel Dwayne Johnson se přitom v roce 2016 rozešel s Vinem Dieselem a celou sérií ve zlém a objevil se pak už jen ve spin-offu Hobbs a Shaw. Režisér filmu Louis Leterrier magazínu The Hollywood Reporter prozradil, jak se mu povedlo zakopat mezi hvězdami válečnou sekeru.

„Napadlo mě, jak bychom mohli dosáhnout mírové dohody. A pak se nám to povedlo, vlastně filmu se to povedlo,“ naznačil Leterrier, který se k filmu dostal narychlo poté, co byl kvůli neshodách s Dieselem odvolán původní režisér desítky Justin Lin. Celá strategie totiž spočívala v tom, že Johnsonovi pustí předfinální verzi filmu a tím ho přesvědčí, ať do něj ještě naskočí.

„Kontaktovali jsme Dwaynea a jeho tým a řekli jsme prostě, ať dorazí a na film se podívají, že si ho nejdřív musí oblíbit. On to fakt udělal, zamiloval si ho a na základě toho jsme se pak začali bavit,“ vysvětlil francouzský režisér, který má na kontě i filmy jako Kurýr, Neuvěřitelný Hulk nebo Podfukáři.

Pro kontext je třeba si uvědomit, že má Johnson za sebou nedávnou dvojici neúspěšných pokusů rozjet vlastní franšízu s filmy Expedice: Džungle a s komiksovým Black Adamem. Jde o první větší a hned dvojité klopýtnutí v jeho kariéře, po němž měl jistě daleko větší motivaci spolknout hrdost, potřást si rukou s Dieselem a vrátit se do zavedené továrny na peníze a slávu, kterou Rychle a zběsile nadále zůstává.

Zdroj: The Hollywood Reporter

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný